Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [OpenPowerTemplate] problem z ścieżkami do obrazów etc.
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Systemy szablonów
mbocian
Witam społeczność php.pl,
mam następujący problem. Nie ważne jaki system szablonów wybiorę (testowałem patTemplate, Smarty), cały czas mam ten sam problem. Mam katalog templates (i templates_c w przypadku OPT) i podkatalog resources, zawierający obrazy, css i jQuery. Dla przykładu, plik index.php znajduje się w katalogu głównym /, to strona wynikowa jest pozbawiona arkuszy kaskadowych, obrazów, gdyż parser nie uwzględnia położenia pliku (zamiast /templates/resources/a.png jest /resources/a.png/). Jak ten problem rozwiązać? sad.gif
Zyx
A po co parser ma uwzględniać położenie CSS-ów, grafik itd.? Przecież jego (jako skryptu wykonującego się na serwerze) to w ogóle nie interesuje. To ty musisz zadbać, by w szablonie były użyte poprawne ścieżki. Przykład:

1. Szablony masz w /foo/templates/
2. Plik wejścia masz w katalogu publicznym: /www/index.php
3. CSS masz w katalogu publicznym: /www/css/style.css

Serwer widzi cały podkatalog ze stroną, przeglądarka widzi jedynie zawartość katalogu publicznego, zatem w szablonie musisz podać ścieżkę względem położenia pliku index.php niezależnie od tego, gdzie rezydują szablony, dokładnie tak samo, jakbyś HTML generował "ręcznie. Czyli w tym przypadku w szablonie musi znaleźć się ścieżka /css/style.css. Wybacz drobną złośliwość, ale jak Ty do tej pory pracowałeś z PHP, że tego nie zauważyłeś? biggrin.gif Przecież ten problem nawet nie ma związku z systemami szablonów smile.gif.
mbocian
Problem udało się rozwiązać, stosując zmienną w znaczniku src. Do zamknięcia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.