Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Prośba o właściwe nakierunkowanie
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Microsoft SQL Server / MSDE
asidro
Witam, mam pewne zadanie które chciałbym zrealizować.

Chciałbym napisać małą aplikację przy użyciu takich technologii jak WPF i Visual Studio 2008.
Dane mają być wyświetlane za pomocą grida z możliwością dodania i modyfikowania rekordów z tym że w osobnych formularzach (przynajmniej dwa okna z gridami dodawanie/usuwanie/modyfikowanie z użyciem dataset i procedur składowanych. Zapytania nie mogą zawierać tylko select * from. Muszę też wykorzystać join( inner i outer ).
Nigdy się w to nie bawiłem a zależy mi na tym by to zrobić. Czy ktoś z was miałby jakiś poradnik lub tutorial do podobnych rzeczy? Chodzi mi tylko o nakierunkowanie gdzie szukać by stworzyć to mając nikłą wiedzę w zakresie w/w technologii.


Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
everth
Pierwszy choć trochę oczywisty link MSDN.
asidro
Gdybym napisał to najpierw w mysql a potem chciał użyć sql to miałbym duży problem ze zmianą?
everth
Nie jeśli używałbyś tylko czystego SQLa (bez funkcji w zapytaniach, specyficznych wyzwalaczy w bazie) - choć duża część funkcji SQLowych jest szeroko zaimplementowana pomiędzy różnymi RDBMS - musisz po prostu przepatrzyć składnię w docelowych bazach danych i sprawdzić z czego trzeba zrezygnować by nie było problemów z migracją.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.