Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kazdy uzytkownik widzi co innego
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Miklonos
Chciałbym wprowadzić na moją stronę coś takiego że każdy użytkownik widzi co innego. Przykład:
użytkownik_1 widzi napis "siema"
użytkownik_2 widzi napis "elo"
użytkownik_3 widzi napis "cze"
itd.
i to wszystko w jednym miejscu. Mogę ręcznie wpisywać dla każdego użytkownika. Myślę że wiecie o co mi chodzi. smile.gif

mój skrypt logowania: http://www.forumweb.pl/viewtopic.php?t=46976
Crozin
Definiujesz sobie jakąś tablicę ze słowami:
  1. $userSpecific = array(
  2. 'greeting' => array(1 => 'hello', 2 => 'hi', 3 => 'good morning'),
  3. 'abc' => array(1 => 'def', 2 => 'ghi', 3 => 'jkl')
  4. );
A potem wyświetlasz odpowiedni element tablicy.
Miklonos
Jestem zielony w temacie php i nie za bardzo wiem co to tablica dry.gif Czy mógłbyś podać gotowy skrypt? Ja bym tylko uzupełniał nawę użytkownika lub id i wiadomość jaka ma mu się wyświetlić.
Wicepsik
Cytat(Miklonos @ 4.08.2010, 20:38:16 ) *
Jestem zielony w temacie php i nie za bardzo wiem co to tablica dry.gif Czy mógłbyś podać gotowy skrypt? Ja bym tylko uzupełniał nawę użytkownika lub id i wiadomość jaka ma mu się wyświetlić.

No to czas poznać tablice. http://www.google.pl/search?q=tablice+w+ph...lient=firefox-a
Miklonos
Ale mi chodzi o to że w tym samym czasie dwóch użytkowników widzi co innego.
thomson89
Funkcją rand losujesz indeks tablicy. Potem wywołujesz:
  1. echo $userSpecific['greeting'][$indeksRand];

Miklonos
Ale ja nie chce losować. Chce żeby każdy użytkownik miał przypisane określone wyrazy i żeby każdy miał co innego. np. Ja przypisuje dla użytkownikowi jakiś wyraz i zostaje mu on na stałe winksmiley.jpg
gorden
no to zależy czy masz logowanie na bazie danych, czy na plikach tongue.gif no i powiedz jak chcesz przypisać, bo innego sposobu nie widzę od losowania.
ale możesz zrobić na sesjach, cookie, ale może się długo nie utrzymać. jeśli chodzi o gości na stronie, to możesz na cookie, oto przykład.


  1. <?
  2. $od = 1;
  3. $do = 4;
  4. $los = rand($od, $do);
  5.  
  6. if(isset($_COOKIE['powitanie'])) {
  7. $ck = $_COOKIE['powitanie'];
  8. echo"$ck, niezarejestrowany użytkowniku!"; exit; }
  9.  
  10. if($los == "1") {
  11. $powitanie = "Siema"; }
  12. if($los == "2") {
  13. $powitanie = "Cześć"; }
  14. if($los == "3") {
  15. $powitanie = "Witaj"; }
  16. if($los == "4") {
  17. $powitanie = "Elo"; }
  18.  
  19. setcookie("powitanie", $powitanie, time()+60000); //ustaw czas
  20. echo"$powitanie, niezarejestrowany użytkowniku!";
  21. ?>


no i przy rejestracji niszczysz cookie, żeby nie pokazywało mu się, a powitania losujesz, dodajesz i pobierasz z bazy lub pliku.
Miklonos
Mi nie chodziło o powitania (przykład podałem). Dla gości mogę zrobić żeby widzieli np "spację" winksmiley.jpg a zalogowani jakiś napis. Po prostu chodzi o to ze ktoś pisze do mnie na gg żeby u niego na stronie głównej wpisać jego gg, inny chce żebym wpisał jego skype a innemu pokazuje się "spacja". Spacja pokazuje się tylko gościom i tym co do mnie nie zapiszą (czyli tym co nic nie przypiszę) winksmiley.jpg Coś tak jakby profil winksmiley.jpg

PS. logowanie mam na bazie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.