Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt dotyczący automatycznego wyświetlania artykułów
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
compl
Witam. Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Robię stronę www z artykułami i na stronie głównej chciałbym żeby pokazywały się streszczenia najnowszych artykułów. Myślę że mógłbym zrobić folder na artykuły i je numerować (artykuł1.php, artykuł2.php...). W każdej z nich mogłaby być zmienna z krótkim opisem (lub wstępem) z przyciskiem więcej. Nie wiem tylko jak zrobić skrypt, który sam mógł to wklejać na stronę główną. Proszę o pomoc.
wookieb
Listowanie plików
DirectoryIterator
glob

Odczytanie zmiennych z pliku
include

No i reszta to raczej jasne
compl
Mógłbyś mi to szerzej opisać? Jestem nowicjuszem w php. Znam tylko podstawowe pojęcia.
wookieb
Chcesz żebym skopiował Ci zawartość tych 3 linków i wstawił pomiędzy nie znakami spacje? Chyba nie. Nie powiedział "jasno" o co teraz prosisz.
compl
Proszę byś mi opisał, na czym polegają te funkcje i co mam zrobić po wklejeniu kodów w odpowiednie dokumenty.
thomson89
Cytat(compl)
Myślę że mógłbym zrobić folder na artykuły i je numerować (artykuł1.php, artykuł2.php...). W każdej z nich mogłaby być zmienna z krótkim opisem (lub wstępem) z przyciskiem więcej. Nie wiem tylko jak zrobić skrypt, który sam mógł to wklejać na stronę główną. Proszę o pomoc.

Mógłbyś, ale lepiej trochę podszkól jeżyk naucz się np. MySQL i zrób to na bazie danych.

Cytat(compl)
Proszę byś mi opisał, na czym polegają te funkcje...

Masz opisane w linkach.

Cytat(compl)
...i co mam zrobić po wklejeniu kodów w odpowiednie dokumenty.

Sprawdzić czy działa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.