Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Możliwość pobierania plików tylko po zalogowaniu
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
szczurzecie
Witam,
Potrzebuję kodu który zezwoli tylko zalogowanemu użytkownikowi na ściągnięcie pliku z mojego serwera.

Ps.
Jeśli temat w złej kategorii proszę o przeniesienie.
gorden
eeeem.. najlepszym rozwiązaniem będą sesje. jest banalne, jeden warunek. po zalogowaniu startujesz sesje 'zalogowany'
  1. $_SESSION['zalogowany'] = $_POST['nick'];

zmienna sesyjna podana wyżej przybierze wartość nicku wpisanego w poście (jeśli logowanie przebiegnie ok)

w pliku z downloadem
  1. if(!isset($_SESSION['zalogowany'])) { echo"Musisz się zalogować, aby pobrać plik!"; exit; }
  2. //warunek sprawdzi, czy uzytkownik nie jest zalogowany. jesli nie jest, wyswietli powyzsze echo, w przeciwnym razie kod nizej
  3.  
  4. echo"Jesteś zalogowany, $_SESSION['zalogowany']! Możesz pobierać pliki!";
  5. //S_SESSION['zalogowany'] mial przypisany nick z posta, wiec wyswietli go - tak dzialaja sesje


jeśli chcesz całkiem gotowca, to musisz wkleić swój kod logowania i takie tam, bo niby jak mam zintegrować mój kod z Twoim, nie znając go?
szczurzecie
Szczerze mówiąc to nie mam żadnego skryptu, bo na php się nie znam.
Znam się na html'u.
A potrzebuję zrobić coś takiego że będzie jedno jedyne konto na stronie serwera i jak ktoś się na nie zaloguje to może pobrać pliki które są na tej stronie..
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.