Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Edytor HyperTextArea (WYSIWYG)
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
unloco
Witam. Zaimplementowałem w swoim formularzu edytor wizualny "HyperTextArea". Rozpakowałem go do katalogu ze stroną (otrzymując podkatalog "javascript" w którym znajdują się skrypty edytora).

Tworzę jeszcze formularz ($_POST) który będzie przekazywał dane do następnej strony)

  1. <form action=ogloszenie_praca_verify.php method=post>
  2. <!-- tutaj buttony i inne inputtexty do przekazania na następną stronę -->
  3. </form>


Może mi ktoś powiedzieć jak mam przekazać zawartość edytora na następną stronę?

Kod edytora jest napisany w javie:

  1. <script language="javascript" src="javascript/HyperTextArea.js">
  2.  
  3. <script language="JavaScript" type="text/javascript">
  4. area = new HyperTextArea("area1", 'Treść', 520, 200,"javascript");


i ma się on znajdować wewnątrz formularza. Jak go przekazać do następnej strony?

Na stronie twórcy (http://hypertextarea.sourceforge.net/faq.html) jest napisane jak to zrobić ale nie mogę tego w ogóle rozkminić chociaż znam dobrze angielski:

Cytat
* This code must be inside <form></form> tags. Often you can just replace a <textarea name="myField"></textarea> with the code above. Make sure that the name of the <textarea/> is the same as the name that you give to your HyperTextArea.
* The first argument ("area1" above) is the name of the HyperTextArea instance. More on that later.
* The second argument is the HTML content that you would like to load up in the HyperTextArea when it initializes.
* The third and fourth arguments are the height and width respectively
* The fifth argument is the path to the installation directory ("/javascript ") in this example, although you can install HyperTextArea in any directory on your web site that is accessible via a web browser.

Load your page and laugh heartily as you now have a WYSIWYG editor!


Cały problem polega na tym, że chociaż edytor mam wewnątrz <form></form> to nie wiem w jaki sposób jego zawartość przesłać dalej?
Cysiaczek
Cytat
Kod edytora jest napisany w javie:

Czy wg Ciebie kot i kotara to to samo?

Użyj inputa typu submit.
unloco
Tfu, Znaczy się w javie script.

Ale i tak niestety mi nie pomogłeś bo na końcu mam:

  1. <script language="javascript" src="javascript/HyperTextArea.js">
  2.  
  3. <script language="JavaScript" type="text/javascript">
  4. area = new HyperTextArea("area1", 'Treść', 520, 200,"javascript");
  5. <textarea name="area1"></textarea>
  6.  
  7. <input type=submit value="Dodaj Ogłoszenie">
  8. </form>


także o tym pomyślałem.

Na kolejnej stronie jeśli pewne warunki zostaną spełnione (np. edytor nie będzie pusty) to zostanie jego zawartość dodana do bazy danych. By to dokonać to zapewne zawartość edytora muszę wprowadzić do jakiejś zmiennej? Jak to zrobić?
erix
A sprawdzałeś czasem przez var_dump, co jest w $_POST?
unloco
Chyba nie jestem aż tak doświadczonym programistą aby rozumieć o co chodzi. Mogę prosić o jakąś dodatkową podpowiedź/solucję?
vermis
W ogloszenie_praca_verify.php robisz var_dump($_POST) i patrzysz co jest w środku
unloco
Zrobiłem trochę inaczej. W ogloszenie_praca_verify.php wpisałem po prostu:

  1. echo $_POST['area'];


Dało mi wynik taki jak w edytorze czyli chyba wszystko działa jak należy. Jeszcze tylko stworzę bazę danych i zobaczę w jakiej postaci zostanie dodane to wszystko do bazy.
W każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie. Edytor ten podczas tworzenia strony tworzy mi taki kod html:

  1. <div style="text-align: center; color: rgb(0, 85, 255);"><span style="font-weight: bold;"><font size="5"><span style="color: rgb(0, 0, 255);">To jest treść wiadomości</span></font><br></span></div>


Jak go przekazać do zmiennej RAZEM Z CUDZYSŁOWIAMI (oraz w jaki sposób go wyświetlić) $_POST aby wyświetlał się poprawnie na następnej stronie (i każdej innej na której będzie to potrzebne) za pomocą:

  1. echo $_POST['area'];


Podejrzewam, że z powodów tych znaków cudzysłowia nie chce mi się poprawnie wprowadzić zawartość całego tekstu do tej zmiennej (mylę się?)? Wszystko idzie pięknie jeśli przekazuję sam "czysty" tekst. Ale gdy próbuję przekazać go z cudzysłowiami zaczynają się schody. Ktoś mi powie za chwilę, że mam w miejsca cudzysłowia wstawiać \" tylko, że w edytorze nie mam nigdzie w kodzie możliwości zamiany cudzysłowia na \" czy choćby na \'
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.