Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt czasowy
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Microsoft SQL Server / MSDE
Marysza
Witam!

Mam taki problem. Otóż potrzebny mi był skrypt php do czasowego usuwania danych z bazy danych SQL. Więc zrobiłem coś takiego:

  1. <?php
  2.  
  3. /**
  4.  * @author Marysza
  5.  * @copyright 2010
  6.  */
  7.  
  8.  
  9. while (1) {
  10.  
  11. $seconds = 43200;
  12. sleep(10);
  13. $odbc = odbc_connect("BAZA_DANYCH", "ID_SQL", "PW_SQL");
  14. odbc_exec($odbc, "TRUNCATE TABLE VOTELOG");
  15. print ("DO NOT CLOSE THIS WINDOW! AND KEEP EBENEZER SELECTED! \r\n");
  16. @exec("C:\\WINDOWS\\io.exe \"Voting is now allowed. Please vote for the server for KC!\"");
  17. @exec("C:\\WINDOWS\\io.exe \"Voting is now allowed. Please vote for the server for KC!\"");
  18. sleep($seconds);
  19.  
  20. }
  21.  
  22. ?>


Z tym że skrypt ten usuwa dane z całej tabeli co 12 godzin, nie o takie rozwiązanie mi chodziło...

Chodzi mi o to aby zrobić coś w stylu "Vote Reward System". Czyli gracze głosują na serwer co 12 godzin, na stronkach takich jak http://xtremetop100.com po czym dostają punkty premium za które kupuje się itemki w grze. No ale mniejsza o to.


Oto zrzut ekranu z mojego SQL'a :


Wyjaśnienie:
strAccountID - ID konta z którego został wysłany głos na serwer.
CurrentTime - Jest to czas w którym gracz wysłał głos.
vLink - Link od głosu na serwer. (Jest ich parę)
NextTime - Następna data kiedy gracz może oddać swój głos.

Chodzi mi dokładnie o to, aby skrypt sprawdzał osobno każdego gracza kiedy oddał głos, ponieważ na stronkach typu xtremetop100 głos zapisywany jest na IP (Jeden głos z jednego IP co 12h).

Przy tym ustawieniu każdy gracz może oddać głos co 12h, ponieważ co 12h resetowana jest tabela "VoteLog". Problem tkwi w tym że nawet jeżeli gracz nie odda głosu na właściwej stronie dostanie punkty za oddanie głosu.

Proszę o pomoc!

Z góry uprzejmie dziękuje!

Pozdrawiam!
Tomplus
Jeżeli użytkowników masz zarejestrowanych, to popraw skrypt, że przy usuwaniu wpisu z logów są dodawana automatycznie punkty premium czyli musisz ograniczyć skrypt dodawania punktów tylko do tabeli z logami głosów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.