Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Odczyt bazy rozdzielanej ENTERAMI
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
grzesgracz
Witam!
Mam niestety ciagle przewijajacy sie na forum problem: operacje na tekstowej bazie.
Mam baze taka:

costam1|&&|cos2|&&|cos3
costam4|&&|cos5|&&|cos6
costam7|&&|cos8|&&|cos9

Wyciagnac dane rozzielone |&&| wiem jak, nie ma problemu.
Jak natomiast zrobic, zeby wyciagnac dane za rozdzielone ENTERAMI?
Moim celem jest generalnie usuwanie poszczegolnych linii z pliku. Moze ktos zaproponuje cos lepszego niz zapamietywanie do tablicy wartosci i zapis bez tej, ktora chcemy usunac? To moj patent, ale osc prymitywny :/
Zalezy mi jednak na tym pierwszym wątku takze...
Bede wdzieczny za pomoc!
dzisiaj siedzialem kilka h i szukalem roznych rzeczy, ale nic nie dzialalo sad.gif Odczytywany jest tylko wyraz $tablica[0], a np. $tablica [1] juz nie...jest pusty sad.gif

robilem to tak:
[php:1:369d097323]<?php
foreach($dane as $linia)
{
$aktualnosci = explode("n", chop($linia));
}
?>[/php:1:369d097323]

Zmienialem tez na 'n' (jak jest roznica?)

PROSZE O POMOC!
Pozd.
G.
Bakus
Tekst może mieć 3 zakończenia linijek...
Kod
n

r

nr

Wypróbuj wszystkich winksmiley.jpg

Druga możliwość... Wczytaj plik przez funkcję [manual:f21ade2bac]file[/manual:f21ade2bac]... winksmiley.jpg
Cytat
Działa identycznie jak readfile(), tylko że file() zwraca plik w tablicy. Każdy element tablicy odpowiada linii w pliku. Elementy tablicy zawierają znak nowej linii. W przypadku błędu, file() zwraca FALSE.
scanner
Cytat
Zmienialem tez na 'n' (jak jest roznica?)
Jest różnica. Kody sterujące powinny być umieszczane w cudzysłowach, gdyż:[php:1:499b01b86c]<?php
// to nie jest traktowane jako znak sterujący
echo 't';
// to jest traktowane jako kod sterujacy
echo "t";
?>[/php:1:499b01b86c]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.