Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [SZUKAM] Mapy komercyjnego zastosowania
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
vokiel
Poszukuję map z możliwością komercyjnego zastosowania. Mapy mogą być darmowe jak i te płatne.
Zastosowane zostaną na stronie, panelu klienta, zatem dostęp do strony będzie ograniczony (z tego powodu google maps chyba odpada - chyba, że mają inne licencje, o których nie wiem). Dobrą opcją byłaby możliwość przeniesienia mapy na własny serwer, tak abym mógł wszystko hostować u siebie, uniezależnić się od jakiegoś serwera map.

Znalazłem takie:
Emapa
OpenStreetMap

Jeśli znacie inne, macie z nimi doświadczenie, polecacie - to z chęcią zapoznam się z opiniami, nie pogardzę linkiem winksmiley.jpg
piotr94
a dlaczego nie mogę zastosować google maps??
sorry, że offtopuję, ale stosuję je u paru klientów i nie wiem czy zatem nie robię tego nielegalnie
vokiel
Jeżeli robisz stronę firmową, gdzie umieszczasz mapkę dojazdu to jest ok. Ale jednym z wymogów GM jest warunek, że strona ma być ogólnodostępna. W moim przypadku, gdzie będzie to aplikacja, gdzie mapy będą dostępne dla klientów sytemu, tylko po zalogowaniu ten warunek nie będzie spełniony, zatem to już mnie dyskwalifikuje. Nie wiem jak jest z wykupieniem licencji komercyjnej, może ktoś z Was już to robił lub wie, czy jest taka możliwość?
webasek
Co do wykorzystania google maps w tym projekcie to zachęcam do spytania google co o tym myśli:
http://www.google.com/support/contact/bin/...permissions_app

Ale sądzę, że dopóki dostęp do panelu administracyjnego (klienta) jest za darmo to nie ma z tym żadnego problemu przynajmniej z tego co pamiętam. Kiedyś z nimi rozmawiałem na ten temat i mówili, że dopóki jest to za darmo to nie ma problemu ale najlepiej spytać.
vokiel
Cytat(webasek @ 10.09.2010, 08:53:46 ) *
Ale sądzę, że dopóki dostęp do panelu administracyjnego (klienta) jest za darmo to nie ma z tym żadnego problemu przynajmniej z tego co pamiętam.


Cytat(vokiel @ 9.09.2010, 19:38:34 ) *
W moim przypadku, gdzie będzie to aplikacja, gdzie mapy będą dostępne dla klientów sytemu, tylko po zalogowaniu (...)


Właśnie o to chodzi, że nie jest za darmo i strona nie będzie pod ogólnodostępnym adresem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.