Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mini-Komunikator
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
lukasamd
Witam,
szukam skryptu, albo raczej całego systemu, który oferowałby możliwości komunikatora, chociażby takie naprawdę proste smile.gif
Coś a'la chat / shoutbox, ale z listą dostępnych / niedostępnych, rozmowami prywatnymi no i możliwością ustawienia stanu (opis nie jest potrzebny).


Nie jest mi potrzebne:
- emoty
- przesyłanie plików
- przesyłanie obrazków


Wygodne byłyby:
- dźwięki (flash?)
- parsowanie linków
everth
Ktoś kiedyś na forum polecał APE - taki bardzo rozbudowany shoutbox. Nie miałem okazji żeby z niego skorzystać ale na oko ( winksmiley.jpg ) prezentuje się świetnie. Niestety wymaga instalacji dodatkowego softu po stronie serwera więc nie wiem czy akurat jest dla ciebie.
sebekzosw
moglibyście podać jakieś wskazówki na napisanie własnego takiego czatu?
lukasamd
W sumie gdyby wykorzystać bazę, php i nieco ajaxa, to można by właśnie samemu napisać coś takiego co ja potrzebuję, musze pomyśleć smile.gif
A ten APE wygląda bardzo ciekawie smile.gif
sebekzosw
właśnie ajax i baza nigdy nie będzie optymalne - trzeba co kilka sec sprawdzać czy są wiadomości i je pobierać, a przy kilku rozmowach i wielu użytkownika - baza padnie...
lukasamd
Mi jest to potrzebne dla wąskiej grupy użytkowników, zaś skrypt działałby na serwerze dedykowanym, więc obciążenie jak zwykle jest priorytetem, tak tutaj mnie nie obchodzi.
vokiel
A shoutbox nospora?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.