Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: smarty - nie kompiluje nowo dodanych szablonów
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Systemy szablonów
Adam_barczyk
Witam,
mam problem - piszę w celach nauki coś w rodzaju sklepu internetowego w php z użyciem bibliotek smart... no ale mniejsza z tym... do tej pory nie miałem większych problemów... dodałem chyba z 10 szablonów i wszystkie działały... teraz chciałem dodać kolejny szablon do strony - więc tworze plik kategoria.tpl wrzucam go do templates, w index.tpl odnoszę się do niego za pomocą {include file="kategoria.tpl"}... No i po uruchomieniu stronki wyrzuca mi błąd w miejscu gdzie miałbyć dołączony ten "podszablon" (w miejscu diva do którego go chciałem wrzucić - reszta stronki się wyświetla ok)
Oto treść:
Nr błędu: 2
Tekst: unlink(C:\xampp\htdocs\cb_gps/templates_c\%%95^953^95353E4E%%kategoria.tpl.php) [<a href='function.unlink'>function.unlink</a>]: No such file or directory
Miejsce: C:\xampp\htdocs\cb_gps\libs\smarty\internals\core.write_file.php, wiersz 44, godzina September 20, 2010, 12:11 pm
Informacje o wywołaniach funkcji:
unlink("C:\xampp\htdocs\cb_gps/templates_c\%%95^953^95353E4E%%kategoria....") # wiersz 44, plik: C:\xampp\htdocs\cb_gps\libs\smarty\internals\core.write_file.php
smarty_core_write_file(Tablica[3], Obiekt:Page) # wiersz 29, plik: C:\xampp\htdocs\cb_gps\libs\smarty\internals\core.write_compiled_resource.php
smarty_core_write_compiled_resource(Tablica[2], Obiekt:Page) # wiersz 1431, plik: C:\xampp\htdocs\cb_gps\libs\smarty\Smarty.class.php
Smarty._compile_resource("kategoria.tpl", "C:\xampp\htdocs\cb_gps/templates_c\%%95^953^95353E4E%%kategoria....") # wiersz 1867, plik: C:\xampp\htdocs\cb_gps\libs\smarty\Smarty.class.php
Smarty._smarty_include(Tablica[2]) # wiersz 79, plik: C:\xampp\htdocs\cb_gps\templates_c\%%45^45E^45E480CD%%index.tpl.php
include("C:\xampp\htdocs\cb_gps\templates_c\%%45^45E^45E480CD%%index.tpl....") # wiersz 1256, plik: C:\xampp\htdocs\cb_gps\libs\smarty\Smarty.class.php
Smarty.fetch("index.tpl", null, null, true) # wiersz 1106, plik: C:\xampp\htdocs\cb_gps\libs\smarty\Smarty.class.php
Smarty.display("index.tpl") # wiersz 12, plik: C:\xampp\htdocs\cb_gps\index.php


Czyli nie ma skompilowanego pliku szablonu... ale dlaczego? Dodam że modyfikując pozostałe szablony, są one zrekompilowane i znaczniki które w nich dodałem się wyświetlaja... ale żadnego nowego nie mogę dodać :/

Siedzę nad tym już drugi dzień i sam nic nie mogę wymyśleć :/
Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam


PS: Po kolejnych testach... okazuje się że smarty nie mogą utworzyć pliku w tempates_c... czemu nie mam pojecia :/ tworzac taki plik recznie, smarty ponownie go zrekompilująi strona dziala... ale jest to bardzo nie wygodne niestety... więc może ktoś wpadnie na jakiś pomysł?

Dodam że działam na win xp... myślałem o uprawnieniach do tego katalogu, ale wchodzę na włąciwości, odznaczam tylko do odczytu, ale nadal nic się nie zmienia... jestem głęboko w... ehh
kreciko
chmod 777 templates_c

jeżeli nie pomoże, to wyczyścić cały folder templates_c
Adam_barczyk
Cytat(kreciko @ 20.09.2010, 12:57:26 ) *
chmod 777 templates_c

jeżeli nie pomoże, to wyczyścić cały folder templates_c


w tym samym momencie dodałem edit do posta... Tylko ja pracuje pod winxp więc jak nadać takie uprawnienia? po wyczyszczeniu templates_c nie tworzy żadnego szablonu na nowo. Jak utworze recznie to go zrekompiluje. Także chyba coś z tymi prawami do zapisu, ale jest to o tyle dziwne że wcześniej wszsytko działało... i tak nagle hmm
kreciko
Szczerze mówiąc nie wiem, bo pracuję caly czas na linuksie. Musisz szukać. Jeżeli Ci się nic teraz nie kompiluje, to na pewno masz złe prawa. Spróbuj prawym na katalog i tam jakoś kombinuj. No i przede wszystkim czytaj manuala.

Cytat
I know its a little late for an answer but still if it might help somebody!

I am using WIN ME and XAMPP 1.5.4

Run -> command -> parent dir ->
type attrib "folder to chmod" -r

worked fine for me!



http://forums.digitalpoint.com/showthread....680#post2952818
Adam_barczyk
Cytat(kreciko @ 20.09.2010, 13:14:36 ) *
Szczerze mówiąc nie wiem, bo pracuję caly czas na linuksie. Musisz szukać. Jeżeli Ci się nic teraz nie kompiluje, to na pewno masz złe prawa. Spróbuj prawym na katalog i tam jakoś kombinuj. No i przede wszystkim czytaj manuala.


ok dziekuje... kochany windows ma zabezpieczone pełne listy acl winksmiley.jpg heh... ale znalazłem już jak to odblokować i zaraz będę próbował z tymi uprawnieniami - dam znać czy pomogła... narazie wielkie dzieki winksmiley.jpg

no i niestety nic nie dały te działania... kurcze najciekawsze jest to że przedwczoraj skompilowało mi bez problemu 10 szablonów, a dzisiaj od rana się coś sypnęło i nie mam pojęcia jak to naprawić :/ Siedzę i marnuje tylko czas... może ma ktoś jakieś pomysły jeszcze?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.