Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Spawn Framework 1.2.9
Forum PHP.pl > Wortal > Newsy
Spawnm
Dziś ukazała się nowa wersja Spawn Framework o numerze 1.2.9.
Spawn Framework 1.2.9 oprócz kilku optymalizacji przynosi nam również nowe metody smile.gif

Nowe metody dla sf_image:
* negate()
* brightness($arg)
* contrast($arg)
* colorize($r, $g, $b, $alpha)
* edgedetect()
* meanRemoval()
* smooth($arg)
* width()
* height()
* getInfo()

Dodatkowo:
Modyfikacje w sf_image - resize(), trueResize()
Usprawnienie w sf_db , sf_orm - count()
Usprawnienie sf_view - __toString().
Rozbudowa sf_valid o metodę validAll()

Najnowszą wersję można pobrać z http://spawnframework.com/download
Zyx
Jak przy kolejnej wersji nie poprawisz kłamstwa, że Twój framework niby to "implementuje MVC", to tak go zjadę u siebie na blogu, że się nie pozbierasz smile.gif. Twój kod nie ma nic wspólnego z tym wzorcem, poza tym, że się te trzy elementy nazywają modelem, widokiem i kontrolerem. Tworzysz framework - OK, Twoja wola i nic mi do tego, ale za takie ogłupianie ludzi i propagowanie największej herezji wzorców projektowych powinno się rozstrzeliwać bez sądu smile.gif. Co prawda wtedy mogłaby zginąć cała społeczność Ruby'ego i większość twórców frameworków PHP, ale porządek być musi!
Spawnm
To twoja opinia.
Jeśli chcesz porozmawiać o tym czy obecne frameworki są MVC załóż osobny temat, tutaj prosił bym bez offtopu i flame.
marcio
Cytat(Spawnm @ 21.09.2010, 20:07:06 ) *
To twoja opinia.
Jeśli chcesz porozmawiać o tym czy obecne frameworki są MVC załóż osobny temat, tutaj prosił bym bez offtopu i flame.

To nie opinia, tylko stwierdzenie faktow, dlaczego mamy oczerniac ludzi?
wookieb
Ej panowie wystarczy tak? Spawnm dostał już wystarczająco dużo informacji i opinii na temat jego FW.
ZYX Po twoim OPT2 też można jeździć jak po psie więc spokojnie z opiniami.
Crozin
Cytat
ZYX Po twoim OPT2 też można jeździć jak po psie więc spokojnie z opiniami.
Zjedź, byle by konstruktywnie. To sranie MVCem, który MVCem nie jest na lewo i prawo jest irytujące po prostu.

Co do wątku: będziesz informował o każdej nowej wersji "nie głównej"? OK, wydasz wersję 2 napisz nowy wątek, a nie śmieć takimi "pierdołami" (10 "drobnych" zmian). Szczególnie, zważywszy na fakt, grupy w jakiej jesteś.
Spawnm
Crozin - ok, myślę że to tyle w temacie/dziale newsów.
Zyx
O, czyli jest jakiś limit na ilość krytyki, jaką dany projekt może otrzymać, po osiągnięciu którego autor może popaść w samozachwyt? Dobrze wiedzieć - zapamiętam sobie te słowa i Ci je przy stosownej okazji wypomnę, zwłaszcza "gdy będziesz jeździł po OPT jak po psie" smile.gif.

Spawnm -> każda krytyka może być uznana za czyjąś opinię, a jeśli Ci to tak bardzo przeszkadza i konkretną uwagę nt Twojego konkretnego projektu nazywasz "offtopem i flejmem", to naprawdę, życzę powodzenia w dalszym jego rozwoju. Na przyszłość zastrzeż sobie w poście, że dozwolone są tylko pochwały i po problemie, albo pogódź się z tym, że wystawienie projektu na widok publiczny narazi go na ogień mniej lub bardziej konkretnej krytyki.

Koniec mojego w tym temacie.
wookieb
Obiecuję, że jak znajdę czas na porównania OPT to bardzo ładnie spiszę Ci listę twoich grzechów snitch.gif
Spawnm
@Zyx - mówiąc o offtop i flame miałem na myśli że nie chcę w tym temacie kolejnej debaty czy obecne fw są mvc, czy w php da się uzyskać mvc itd.
Krytykę przyjmuję chętnie , bez niej pewnie wiele rzeczy w fw nadal by kulało. Jednak interesuje mnie krytyka co do samej budowy, tego co zrobiłem a nie tego czy dany user jest za mvc czy mvp.
(kolejne posty o wciskani ludzkości kitu z mvc czy mvp proponuję pisać już w innym temacie ew. przemilczeć. )
Zyx
OK, a jakbym Ci napisał właśnie ad. budowy, że w miejscu X masz np. nieprawidłową implementację wzorca "Adapter", bo wyszła Ci "Fasada"? To przynajmniej, skoro robisz dla tego konkretnego wzorca projektowego jakieś dziwne wyjątki, nie nazywaj go wzorcem projektowym i wtedy absolutnie będzie mi zwisać, czy w Twoim frameworku jest "FrontController" czy "UkeleleMbawana".

Natomiast by nie było, konkretna uwaga do wsparcia: stronę, dokumentację itd. zrobiłeś po angielsku, a roi się w niej od elementarnych błędów. Co jak co, ale gubienie "s" w czasownikach 3 os. lp. czasu present simple, gubienie liczby mnogiej czy totalne ignorowanie faktu, że w języku angielskim zasadniczo nie ma podziału na rodzaj męski lub żeński, już bardzo mocno razi.
skowron-line
Moja propozycja jest taka żebyś umieścił swojego fw w dziale "Algorytmy, i inne bajki" i tam dorzucał post o nowych wersjach i aktualizacjach i tam niech się toczy dyskusja na jego temat (inni tak robią). A jak już będzie na tyle popularny że do zliczenia użytkowników będzie potrzeba więcej niż jednej ręki to wtedy warto będzie pisać w dziale news. Teraz robi się tylko śmietnik, zachowaj się jak na moda przystało i zrób z tym porządek.
darko
Dokładnie nie analizowałem całości kodu z braku czasu, ale zdziwiło mnie, że rozszerzenie pliku w klasie sf_file rozpoznajesz w ten sposób:
$ext = substr( $fileName, strrpos( $fileName, '.' )+1 );
zamiast posłużyć się funkcją pathinfo, a na końcu przy teście typu mime używasz zdeprecjonowanej funkcji mime_content_type laugh.gif Co proponuję w zamian? Jakkolwiek to zabrzmi - proponuję w ogóle odpuścić sprawdzanie rozszerzenia i typu mime pliku jako zabiegi nieskuteczne. Kolejna sprawa to obsługa wysyłki wiadomości mailowych. Brakuje mi możliwości słania maili przez smtp. Po klasie sf_math spodziewałbym się czegoś więcej niż przeliczania hex -> rgb i odwrotnie chyba, że piszesz sobie tzw. "narzędziówkę" w konkretnym celu i z konkretnym planem. Ten kawałek kodu:
defined('SPAWNM') OR die('No direct access allowed.');
jak żywcem z Joomli wycięty biggrin.gif
To takich kilka moich uwag na szybko i jak na tę porę. Nie przeglądałem kodu pod kątem realizacji założeń FW, ani MVC. Tak czy siak życzę powodzenia w dalszych pracach i oby ludzie tam klikali przycisk "Przekaż darowiznę" smile.gif
ps kolorystyka i logo Twojego projektu trochę przypomina logo Zend Framework smile.gif
Spawnm
Hmm o pathinfo zapomniałem, fajnie że napisałeś smile.gif

Cytat
przy teście typu mime używasz zdeprecjonowanej funkcji mime_content_type

Użył bym finfo gdyby nie fakt że jest od 5.3. Wydam kiedyś fw w wersji 2 dla php5.3 to na pewno się to zmieni.

Cytat
Ten kawałek kodu:
defined('SPAWNM') OR die('No direct access allowed.');
jak żywcem z Joomli wycięty biggrin.gif

Zdziwię cię ale nigdy nie pobrałem jomli i nie zaglądałem do jej kodu.
Bajer z zabezpieczaniem plików przez defined jest stary jak świat a spotkać go można w większości projektów open-source.

Cytat
ps kolorystyka i logo Twojego projektu trochę przypomina logo Zend Framework

http://forum.php.pl/index.php?showtopic=157348
cojack
Cytat(Zyx @ 21.09.2010, 23:19:34 ) *
OK, a jakbym Ci napisał właśnie ad. budowy, że w miejscu X masz np. nieprawidłową implementację wzorca "Adapter", bo wyszła Ci "Fasada"? To przynajmniej, skoro robisz dla tego konkretnego wzorca projektowego jakieś dziwne wyjątki, nie nazywaj go wzorcem projektowym i wtedy absolutnie będzie mi zwisać, czy w Twoim frameworku jest "FrontController" czy "UkeleleMbawana".

Natomiast by nie było, konkretna uwaga do wsparcia: stronę, dokumentację itd. zrobiłeś po angielsku, a roi się w niej od elementarnych błędów. Co jak co, ale gubienie "s" w czasownikach 3 os. lp. czasu present simple, gubienie liczby mnogiej czy totalne ignorowanie faktu, że w języku angielskim zasadniczo nie ma podziału na rodzaj męski lub żeński, już bardzo mocno razi.


Weźcie go zbanujcie.
erix
Cytat
Ten kawałek kodu:
defined('SPAWNM') OR die('No direct access allowed.');
jak żywcem z Joomli wycięty biggrin.gif

Tysiące skryptów korzysta z podobnej konstrukcji... O.o

Cytat
Weźcie go zbanujcie.

Ekhm, niby czemu?

On tak ma. biggrin.gif
cojack
Poza tym Zyx już sie popisał swoją prze ogromną wiedzą na goldenline. Także teraz się odgryza, a po OPT można jeździć jak po łysej kobyle. Wookieb++
erix
~cojack, daj już spokój. Macie sobie coś do wyjaśnienia -> PW. Nie wszyscy muszą/chcą czytać, jak sobie nawzajem wyrywacie zabawki w piaskownicy i leci któryś potem do mamy, że nasypał piasku w oczy...
Crozin
Chodzi o ten wątek: http://www.goldenline.pl/forum/1902151/wad...-zalety-opt/s/3 ? Nie czytałem całości (3-cią stronę już sobie odpuściłem), ale:

1. Wypowiedzi Zyxa były merytoryczne
2. Na zarzuty starał się odpowiedzieć porządnie, argumentując swoje poglądy (słuszne czy nie to już inna kwestia)

Ty natomiast (na co zresztą zwrócono Ci i tam uwagę) rzucałeś jakieś personalne docinki, nie przedstawiłeś ani jednego merytorycznego/konstruktywnego argumentu. Cytując jednego z "inteligentów" tamtej dyskusji: weź się doucz... prowadzić dyskusję.
cojack
O ile "merytorycznie" tzn mijać się z prawdą, to były merytoryczne bo mądrze brzmiały i na tym by się kończyło.
erix
Ostatnie upomnienie.

Merytoryka wypowiedzi ~Zyxa na innym forum nie jest tematem tego wątku. Macie sobie coś do wyjaśnienia -> PW.

Ktoś zleje, poleci +10%.
darko
Cytat(cojack @ 28.09.2010, 18:59:24 ) *
Weźcie go zbanujcie.

A czy ty zawsze musisz się sadzić, nawet na własnym blogu ? o.O
smentek
Gdzie znajduje się repozytorium (git, svn, whatever?) z kodem frameworka? Gdzie znajdują się testy jednostkowe frameworka?
darko
~Spawnm: będą testy jednostkowe? Też mnie to ciekawi. Fajnie byłoby na gita wrzucić kod.
Spawnm
Będą pod koniec przyszłego miesiąca.
Obecnie mam strasznie mało czasu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.