Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]Najbliższy koncert
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
tehacz
Witam,

z góry mówie, że jeżeli chodzi o php to nie za bardzo się znam.
Mam na stronie taki tekst: "Najbliższy koncert odbędzie się w: XXX" chciałbym aby w miejsce XXX wpisała się nazwa miejscowości, oraz by samoczynnie się zmieniła na następną, gdy upłynie data. Miejscowość oraz data są podane w dziale KONCERTY (concerts.html), generalnie myślałem o prostej tabelce (MIEJSCOWOŚĆ, MIEJSCE, DATA), ale jestem otwarty na inne rozwiązanie.
Pod "XXX" miałaby się wyświetlić TYLKO nazwa miejscowości.
Pomocy .. ?
wookieb
1) Napisałeś co chcesz aby było
2) Nie napisałeś której części funkcjonalności nie umiesz wykonać.
3) Mniej więcej rozumiem, ale i tak jest za dużo wątpliwości w tym co opisałeś
4) Odrazu mówię, że gotowców nie dajemy.
lord2105
chodzi mu chyba o to, że z tabelki ma wczytać losowo jakiś koncert i jeżeli minie data koncertu wylosowanego wcześniej losuje się kolejny koncert dobrze myślę?

Albo i jeszcze lepiej dołożyć do tego lokalizację użytkownika i sprawdzać gdzie jest koncert najbliżej niego. haha.gif
tehacz
Jest sobie tabelka w pliku koncerty.html :

Miejscowość 1 | 2.10.2010r.
Miejscowość 2 | 3.10.2010r.
Miejscowość 3 | 7.10.2010r.
Miejscowość 4 | 10.10.2010r.
Miejscowość 5 | 17.10.2010r.
Miejscowość 6 | 22.10.2010r.

Dziś mamy 1.10.2010r. więc chciałbym, żeby w pliku index.html, w miejscu XXX, wyświetliło się "Miejscowość 1", gdy minie północ dnia 2.10.2010, chciałbym aby zmieniło się na "Miejscowość 2" etc.
lord2105
najprościej to dodawaj te koncerty do mysql, a poźniej rób na tym jakiekolwiek operacje

albo inaczej pokaż mi kod tej tabelki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.