Chciałbym na stronie umieścić przycisk, po kliknięciu którego klienci będą mogli szybko zapłacić za zakupiony towar, a ja otrzymam powiadomienie na maila.

O co chodzi:
Jako, że nie jest to sklep, nie ma żadnego gotowego modułu. Chcę jedynie uprościć życie klientom, żeby nie musieli wklepywać danych w formularzu przelewu w swoim banku. Moja strona nie potrzebuje otrzymywać od operatora płatności informacji zwrotnej, o tym czy płatność się powiodła, czy nie - wystarczy mi powiadomienie na maila. Tutaj pojawia się pytanie: czy można to w ten sposób uprościć? W dokumentacji platnosci.pl znalazłem taki fragment:

Cytat
3.7.1
Wysłanie komunikatu o zmianie statusu transakcji nie niesie zadnej informacji, szczególy transakcji
i jej aktualny status aplikacja Sklepu MUSI odczytac i odpowiednio przeanalizowac samodzielnie za pomoca mechanizmów opisanych w punkcie 3.7.2 s. 13.
Po otrzymaniu takiego wywołania aplikacja Sklepu MUSI w odpowiedzi wysłac ciag znaków
„OK”, w przypadku otrzymania innej odpowiedzi zostanie ona zapisana w bazie i powiadomienie
bedzie uznane jako nieodebrane.


Pytanie do ludzi, którzy mają doświadczenie z tym systemem płatności: czy jeśli umieszczę formularz do płatności na swojej stronie, ale nie zaimplementuję powiadomienia o zmianie stanu transakcji, to czy system będzie działać? Nie chcę implementować obsługi powiadomień, bo średnio się znam na PHP, dlatego wolałbym do maksimum uprościć integrację mojej strony z płatnościami online.

Jeśli zbyt mało przejrzyście wyjaśniłem o co mi chodzi, to tutaj jest link do podobnej usługi w przelewy24.pl: http://www.przelewy24.pl/instalacja_uproszczona.htm. O coś takiego mi chodzi, tyle że potrzebuję to zrobić z wykorzystaniem platnosci.pl. Proszę o radę.