Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Video Player bez flasha
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
DeathScythe
Zależy mi na zbudowaniu strony wolnej od flasha (chodzi też o wsparcie dla iPhone’a itd.), a potrzebuję zembedować na stronie parę filmików. Próbowałem z kilkoma skryptami (Video JS / JW HTML5), ale nie jestem w stanie doprowadzić ich do działania na wszystkich przeglądarkach.
bastek8989
Podstawowy problem polega na tym, że nie wszystkie przeglądarki wspierają te same kodeki. Chrome i Safari odpalą Ci MP4, ale Firefox już nie (tylko theora). Z kolei seria IE (6,7,8) nie wspierają HTML5 Video wcale.. i tutaj rodzi się problem. Więc albo dostarczysz dwa źródła, albo nie odpalisz nic. Możesz też spróbować np. player’a hybrydowego: (DarkOnyx HTML5 Video Player) który w razie czego odpali wersję Flash gdy ktoś uparcie trzyma się starego IE6 lub nie masz wersji OGV/OGG.
DeathScythe
A można jakoś łatwo przerobić mp4 na theore,bo jak nie to głupio…
bastek8989
Rozumiem, że zbanowali Cię na googlu tongue.gif -> http://www.mirovideoconverter.com spróbuj tego (drag &drop)
DeathScythe
Dzięki! Bardzo fajny player, szczególnie ta playlista smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.