Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Połączenie ze stroną przez serwer proxy.
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Sebastef
Witam szanownych forumowiczów. Potrzebuje napisać skrypt, który byłby w stanie wysyłać formularz na określoną stronę przez serwer proxy. Dokładniej chodzi mi o możliwość wyszukiwania informacji w różnych wyszukiwarkach internetowych z zachowaniem anonimowości. (użytkownik będzie podawał frazę, zaznaczał wyszukiwarkę, z której chce skorzystać i klikał przycisk SZUKAJ). Dlaczego akurat przez proxy? By nie były zbierane informacje o stronach na które dany adres IP wchodzi w celu wyświetlania odpowiednich reklam.
Googlowałem, lecz nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Natknąłem się jednak na pewien skrypt w manualu:

  1. /*************start code**************/
  2. /*your proxy server address*/
  3. $proxy = \"192.168.10.1\";
  4. /*your proxy server port*/
  5. $port = 8080;
  6. /*the url you want to connect to*/
  7. $url = \"http://www.php.net/\";
  8. $fp = fsockopen($proxy, $port);
  9. fputs($fp, \"GET $url HTTP/1.0rnHost: $proxyrnrn\");
  10. while(!feof($fp)){
  11. $line = fgets($fp, 4000);
  12. print($line);
  13. }
  14. fclose($fp);
  15. /*************end code**************/
  16. ?>

Czy da się go jakoś przekształcić? Czy trzeba zastosować jakiś inny? Jeżeli inny, to jaki?
P.S Wiem, większość wyszukiwarek bazuje na GET'ach. Jednak znam kilka, które działają przez POST.
GyniO
Ale podczas przeglądania innej strony przez stronę pokaże IP serwera, przez który przeglądasz inną stronę.
To po prostu serwer przegląda strony wyszukiwarek..

Więc IP przeglądającego nie jest brane pod uwagę.
Sebastef
Racja. Szczerze mówiąc nie pomyślałem o tym... W tym momencie moja strona działa jak serwer proxy... Jednakże moją odpowiedzią zapewne Was nie usatysfakcjonuje (nie ma tak łatwo aaevil.gif )- w założeniu moja strona ma również promować używanie serwerów proxy jako zabezpieczenia przed wszechobecną inwigilacją... Na rozwijanej liście można byłoby sobie wybrać serwer, który chce się wypróbować, po czym przezeń wyszukiwać informacje. Jeśli już mówię o celach- mamy również taki, by promować mało znane wyszukiwarki, które są wyspecjalizowane w jakieś dziedzinie (jak np. wyszukiwarka religijna amen.pl) lub nowoczesne technologicznie, które starają się zrozumieć, co użytkownik chce znaleźć, a nie podrzucają linki do milardów stron mających wyszukiwaną frazę w treści. (patrz: www.wolframalpha.com/ )
Nadal liczę na pomoc
Pozdrawiam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.