Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php] Skrypt do zczytywania exif'ow z JPG'ow ..
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
GrZeCh
Witam!
Szukam skryptu ktory zczyta informacje EXIF z plikow graficznych (konkretnie JPG) ale dla wersji php bez funkcji exif. Myslalem pierw ze to niemozliwe ale znalazlem cos takiego w sieci:

http://offsky.com/software/exif/index.php

Krotki opis z w/w strony:
Cytat
I wrote this php library to do a better job at reading the EXIF data embeded in images taken from digital cameras. If you have php compiled in a certain way, you may already be enjoying some functions that do this to some degree, but the default implementation fails to parse all the embebed tags. My library will read many, many more tags, and it will work without needing to compile php with the exif option.


Mam problem taki ze sposob wyswietlania wszystkich danych jest dla mnie niezrozumialy i wiele danych jest mi niepotrzebnych a nie wiem jak je wykasowac nie kasujac innych przy okazji. Ma ktos jakas koncepcje na to?

Pozdrawiam i z gory dziekuje
kroolik
Polecam

http://www.sentex.net/~mwandel/jhead/

Jest szybko, prosto i skutecznie!!
GrZeCh
Dziekuje .. ale z tego co widze to jest to program odpalany z linii polecen .. a ja potrzebuje jakiegos skryptu php (pod podnaym przezemnie adresem jest takowy skrypt jednak sposob wyswietlania danych jest troche nieczytelny i mam problem z niewyswietlaniem niektorych niepotrzebnych danych)
orson
witam ...

fajny skrypcik ...
a jesli chodzi o dane to nie wiem w czym masz problem ... skrypt zwraca wielopoziomowego arraya ... z print_r mozna odczytac jego struktyre ... np.:
[php:1:66f99343d9]<?php
print $result['IFD0']['ImageDescription_Verbose']['Type'].'<br>';
print $result['SubIFD']['ExposureTime'].'<br>';
print $result['SubIFD']['ExifVersion_Verbose']['RawData'].'<br>';
?>[/php:1:66f99343d9]
print_r drukuje array w postaci drzewka ... przechodzac na kolejne "galezie" mozna dojsc do okreslonego miejsca ...

pozdrawiam
kroolik
No wlasnie.. podobnie moj link ktory podalem. Uruchamiasz go np.
"exec"-iem i zwraca w postaci tablicy pieknie wszystkie parametry EXIFa. Ja uzywam tego z powodzeniem od kilku miesiecy i dziala bardzo fajnie. A probowalem juz wielu sposobow na wyciagniecie EXIFa z obrazka. Ten jest najprostszy i najskuteczniejszy - dokladnie 4 linijki kodu biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.