Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 2 CMSy na 1 serwerze (WordPress+Skrypt forum)
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
phpmax
Witam,

Mam zamiar zainstalować skrypt forum (phpBB3 vs. SMF) na tym samym serwerze, na którym już stoi witryna oparta o CMS WordPress. W związku tym mam pytanie czy mogę to zrobić w następujący sposób:

1. tworzę folder /forum (dzięki temu będzie adres wygodny www.adres-strony.pl/forum) i tam kopiuję odpowiednie pliki
2. czy wcześniej jednak muszę samodzielnie stworzyć odpowiednie tabele w phpmyadmin, żeby się nie pomieszało z tymi WordPressowskim, czy może automatycznie wszystko się samo stworzy (jak w przypadku instalacji WP)
3. pierwszy raz instaluję forum obok innego CMSa i nie chcę niczego poknocić ;o)
4. pliki wordpressa leżą na samej górze (public_html) serwera, ponieważ kiedyś nie miałem zwyczaju tworzyć oddzielnego folderu na każdego CMS z osobna i potem nakierowywać na nie domeny
5. Polecacie bardziej phpBB3 vs. SMF?

Pozdrawiam.
Mephistofeles
Instalując gotowe skrypty zazwyczaj masz możliwość ustawienia prefiksu tworzonych tabel. Wszystko robisz tak jak napisałeś, dodatkowo możesz subdomenę podpiąć do katalogu forum.
phpmax
Czyli rozumiem, że nic mam nie grzebać w bazie tylko instalować i domyślnie się wszystko dobrze zrobi?
A co byście mi polecili o skrypty forum, bardziej phpBB3 czy SMF?questionmark.gif Chodzi mi o praktyczne wnioski, jeżeli ktoś na nich pracował i np: natknął się na jakieś problemy...
GoKis
jezeli darmowe to zawsze pracowalem na phpb by przemo jakos tak mnie najbardziej przekonalo i co najwazniejsze jest w sieci duzo modyfikacj...
chemikpil
Cytat
Czyli rozumiem, że nic mam nie grzebać w bazie tylko instalować i domyślnie się wszystko dobrze zrobi?

Tak tylko pamiętaj by dać inne prefixy podczas instalacji, np dla wordpress-a
Cytat
wp_

A dla phpBB
Cytat
phpBB_
phpmax
Wordpress jest już zainstalowany, mam nadzieję, że nie obędzie się bez żadnych problemów jak zainstaluję na tym serwerze phpBB3 (bazy WP i Forum się nie wymiksują)...
Mephistofeles
Tylko nie mod przemo, to chyba największa krowa jaką można znaleźć w kwestii for.
phpmax
Jeszcze jedno pytanko odnośnie tego tematu,

Mam hosting na boo.pl z jedną bazą danych (nie mogę sobie dodawać własnych jak w ovh czy home.pl) w związku z tym mam pytanka:

1) Czy nie będzie żadnych konfliktów i się nic nie wymiesza (oczywiście dam inne prefiksy dla tabel)?

2) Jak mieliście kiedykolwiek doświadczenia z forum powiedźcie na jak duże forum wystarczy mi baza o wielkości ok. 300 MB dla SQL? Dla przykładu portal z 850x newsami oparty na WordPress zajmuje w moim przypadku "tylko" 21 MB...
Viper993
1) Nie będzie smile.gif
2) Zależy jakie duże będziesz miał forum smile.gif Ale raczej powinno wystarczyć smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.