Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Uprawnienia[widoki?]
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > PostgreSQL
SrS
Witam.
Mam taki oto problem. Mam przykładową bazę która ma tabelkę klienci, w tej tabelce mam id_użytkownika, jego dane. Moje pytanie brzmi w jaki sposób, ewentualnie przydałby mi się jakiś przykład mogę nadać uprawnienia użytkownikowi do edycji tylko i wyłącznie swoich danych w tabeli.
Powiedzmy że użytkownik który loguj się do bazy jest "zapisany" w tej tabeli jako osoba z id_użytkownika=5 i może on tylko i wyłącznie widzieć swoje dane, edytować i usuwać. Nie może on mieć wglądu do danych innych osób.
thek
Najprościej? Zmień zapytanie idące do bazy winksmiley.jpg Zamiast w takich wypadkach prostych pisać jakieś ACL dodaj w WHERE odpowiedni warunek
Pobierasz artykuł do edycji? Zapewne w tabeli masz id jego autora. prawda? No to walnij
  1. SELECT bleble FROM ahaaha WHERE id = X AND id_user = id_próbującego _go_edytować
Jeśli jest ok, to dostaniesz wynik, a jeśli nie - sayonara winksmiley.jpg Dla admina i modów mających prawo jedynie byś tego od AND nie dodawał. Tak się rozwiązuje w najprostszy sposób uprawnienia do zasobów na poziomie zapytań, bez pisania całej warstwy zarządzania uprawnieniami.


A skąd pobrać id_próbującego_go_edytować ? Zapewne trzymasz je wraz z kilkoma danymi w sesji...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.