Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]LMS
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
MateuszS
Witam, mam panel LMS (zarządzanie sieciami internetowymi, klientami etc) na swoim kompie, wrzucam przez Dodawanie dokumentów dokument wraz z załączonym plikiem, jednak niestety nie mogę go znaleść na dysku, pewnie jakoś się hashuje alibo coś ale przez LMS mogę go obejrzeć, ściągnąć jednak nigdzie nie ma adresu do niego (przy linku do pliku jest http://127.0.0.1/lms/?m=documentview&id=4 więc widzicie że lipa), gdzebałem sporo w plikach silnika itd ale nie na wiele mi się to zdało. Możecie powiedzieć gdzie i co jest robione z tym plikiem?
Hekko
Pewnie jest wrzucany bezpośrednio do bazy danych.
MateuszS
Wpisy z dokumentacji

Kod
Dokumenty można tworzyć na podstawie szablonów utworzonych według zasad opisanych w rozdziale Dokumenty pozostałe. Mogą to być także już gotowe pliki, które zostaną zapisane na serwerze. Podczas tworzenia/zapisu dokumentu należy nadać mu tytuł oraz typ oraz wybrać klienta. Można określić daty obowiązywania oraz dodatkowy opis. Dokumenty mogą być numerowane według dowolnie zdefiniowanych w systemie planów numeracyjnych.


Znalazłem takie coś

Kod
2.9.4. Dokumenty pozostałe

Oprócz dokumentów finansowych w LMSie można przechowywać dokumenty takie jak umowy, protokoły, aneksy i inne. Każemu klientowi można przypisać dowolną liczbę dokumentów na zakładce 'Dokumenty klienta' w panelu 'Informacje o kliencie' lub poprzez menu 'Dokumenty'. Pliki z dokumentami przechowywane są poza bazą danych (o czym należy pamiętać robiąc backupy) w katalogu określonym zmienną 'doc_dir' w sekcji [directories] pliku konfiguracyjnego.

Dokumenty mogą być importowane do systemu jako gotowe pliki, ale także tworzone według szablonów przy użyciu zdefiniowanych kreatorów. Tutaj system daje duże możliwości konfiguracji. W katalogu documents/templates/default znajduje się domyślny kreator dokumentu (szablon i silnik). Użytkownik może utworzyć dowolną liczbę własnych kreatorów dokumentów, które należy umieścić w katalogu documents/templates/.

Każdy kreator powinien zawierać plik info.php o określonej strukturze:

<?php
$engine = array(
    'name' => 'default',     // nazwa (katalogu) kreatora, małe litery i cyfry
    'engine' => 'default',     // katalog z silnikiem (engine.php)
                // można używać silników z innych kreatorów
    'template' => 'template.html',         // plik szablonu (w katalogu 'name')
    'title' => trans('Default document'),     // opis, który będzie wyświetlany w LMS-UI
    'content_type' => 'text/html',         // typ pliku wynikowego
    'output' => 'default.html',         // nazwa pliku wynikowego
    'plugin' => 'plugin',            // nazwa pliku pluginu (w katalogu 'name')
    'post-action' => 'post-action',         // plik PHP wykonywany po dodaniu dokumentu (w transakcji)
);
?>

Plik info.php opisuje kreatora i jest jedynym wymaganym plikiem. Do utworzenia dokumentu potrzebny jest silnik (plik o nazwie engine.php). Można utworzyć własny silnik lub skorzystać z innego, ustawiając zmienną 'engine' na nazwę kreatora, którego silnik chcemy wykorzystać. Nie ma zatem wymogu tworzenia własnego silnika dla każdego nowego kreatora, wystarczy utworzyć szablon 'template' i plik info.php.

Zmienna plugin określa nazwę pliku php odpowiedzialnego za wyświetlenie dodatkowych pól w formularzu tworzenia nowego dokumentu. Plugin może ponadto zawierać obsługę błędów dla tych pól. Po dodaniu dokumentu wykonywany jest skrypt PHP określony w zmiennej post-action. Prosty przykład pluginu i post-akcji przedstawiono w przykładowym domyślnym dokumencie.


Jednak pod zmienną doc_dir znajduje się adres do folderu z dokumentami, jest dokument który zapisałem, jednak pliku wrzuconego ani śladu.
Hekko
A pobrać go możesz z poziomu skryptu ? Jeśli nie to znaczy, że się tam po prostu z jakiejś przyczyny nie zapisał.. No i czy był na podstawie szablonu robiony czy też wrzuciłeś po prostu osobny plik ?
MateuszS
Tak, mogę go pobrać z poziomu skryptu, z tego co widziałem nie ma filtorwania rozszerzeń ani wielkości więc to nie o to caman, bo plik się wrzucił.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.