Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [HTML][MySQL][PHP]Prymitywny Sklep Internetowy
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Kargul1000
Witam serdecznie smile.gif
Chodzi mi o to jak napisać bardzo prymitywny sklep internetowy z rejestracją użytkowników, logowaniem , dodawaniem produktów i bardzo prostym panelem administratora questionmark.gif Bardzo proszę o pomoc czy ma ktoś może coś takiego napisanego BARDZO PROSZĘ O POMOC smile.gif
modern-web
Po co pisać sklep jak można skorzystać z gotowych projektów?
Oczywiście mógłbyś pisać indywidualny sklep internetowy pod warunkiem, że byłby on dopracowany i całkiem rozbudowany.
W Twoim wypadku nie warto marnować czasu tylko po prostu skorzystać z gotowca.

Polecam:
1. http://opensolution.org/ --> Quick.Cart
2. http://www.etradepro.pl
3. (płatny) http://www.ecommerce24h.pl/

Pozdrawiam!
Kargul1000
Właśnie o to chodzi ze chciałbym napisać prosty sklep internetowy na zaliczenie projektu i raczej nie może to być gotowiec biggrin.gif a przy okazji chciałbym się nauczyć PHP ale nie wiem od czego zacząć smile.gif to znaczy się zacząłem od postawienia serwera na debianie (LAMP) który do poznawania tajników PHP i MySql będzie przydatny smile.gif ale teraz pozostaje pytanie jak napisać taki prymitywny sklep z rejestracją użytkowników, z dodawaniem asortymentu i panelem administracyjnym smile.gif
To nie musi być bardo rozbudowana aplikacja tylko chodzi o to żebym zrozumiał co i jak działa. Do tego celu kupiłem też książkę "Tworzenie sklepów internetowych PHP MySql " ale aplikacja która jest w niej opisana jest dla mnie za bardzo skomplikowana aby pojąć to wszystko biggrin.gif dlatego proszę o pomoc smile.gif


BARDZO BROSZĘ O POMOC, O jakieś nakierowanie od czego zacząć, Jakiego edytora używać (oprócz eclipse nie lubię eclipse ) który działa pod linuxem (Debian , SlackWare, Ubuntu)

PROSZĘ O COŚ CO NAPROWADZI MNIE NA JAKIŚ "TROP":)
Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM CZYTAJĄCYCH smile.gif
emajl22
Na warsztat wrzuć sobie notepad++, a na serwer polecam xamppa.

Stwórz najpierw w czystym html i css jakiś szablon sklepu. Rozmieść wszystko wg. własnych upodobań. Następnie zacznij od rejestracji, logowania, itd. Ciężko powiedzieć od czego masz zacząć od tak.
Kargul1000
Nom dokładnie zaczynam od logowania i rejestracji na szablonie smile.gif a czemu xamppa questionmark.gif aktualnie mam LAMP-a na debianie lenny 5.0 i fajnie to wszystko działa konfiguracja prosta i przyjemna smile.gif
IceManSpy
Notepad++ ? To chyba tylko do pojedynczych plików. Nie ma żadnych możliwości (przynajmniej ja się nie spotkałem) z podpowiadaniem kodu co napisałeś np funkcji czy klasy. Możesz spróbować Netbeans'a.
webmaniak
Cytat(emajl22 @ 22.12.2010, 17:37:16 ) *
Na warsztat wrzuć sobie notepad++, a na serwer polecam xamppa.

Tak w woli jasności. Xampp jest na windows a lampp to odpowiednik tej aplikacji na system linux, więc piszecie o tym samym, choć wzajemnie się nie rozumiecie smile.gif Jeśli chodzi o edytor pod linuxa, to proponuję geany-świetny programik.
Kargul1000
A no właśnie za bardzo nie jestem za rozwiązaniami Microsoftu biggrin.gif ani za tym co jet pod windowsa biggrin.gif xampp moze być świetny, stabilny itp itd smile.gif ale ma jedną wadę jest na windowsa no ale tez mozna go załadować pod linuxem (xampp-a) smile.gif
emajl22
Cytat(webmaniak @ 26.12.2010, 10:17:14 ) *
Tak w woli jasności. Xampp jest na windows a lampp to odpowiednik tej aplikacji na system linux, więc piszecie o tym samym, choć wzajemnie się nie rozumiecie smile.gif Jeśli chodzi o edytor pod linuxa, to proponuję geany-świetny programik.


Ah.. nie doczytałem posta autora. Nie bij dostal.gif
Crozin
1. LAMP to akronim od Linux, Apache, MySQL, PHP, WAMP to jedynie Linux zamieniony na Windowsa. To określenie typowego środowiska.
2. XAMPP, WAMP (jako program) to nie żadne serwery, a jedynie "paczki" zawierające w sobie kilka programów/skryptów, np. serwer HTTP Apache, czy serwer bazy danych MySQL.
3. Na forum istnieją już wątki dot. edytorów dla programistów, więc tą dyskusję można sobie podarować.

Pisanie prostego sklepu internetowego wygląda dokładnie tak samo jak pisanie każdej innej prostej aplikacji, bo taki sklep to wyłącznie operacje CRUD, czyli na dobrą sprawę wystarczy umiejętność "bezmyślnego klepania kodu". Chcąc napisać to w PHP musisz je poznać, źródeł masz akurat w tym przypadku tysiące. Możesz (a w tym przypadku jest to wręcz wskazane) wykorzystać jakiegoś popularnego frameworka (np. Symfony2) bo pisanie pobocznych pierdół (niezwiązanych bezpośrednio z samym sklepem) mija się z celem. Musisz też poznać jakąś bazę danych - jak np. wspomniany MySQL - by móc jakoś sensownie składować masę danych.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.