Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP][MySQL] Logowanie, rejestracja, profile
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Michal2451
Cześć!
Jak w temacie. Szukam skryptu logowania i rejestracji z wytłumaczeniem co, gdzie, jak i dlaczego winksmiley.jpg
Chcę go użyć, ale chcę też wiedzieć jak to działa smile.gif Chciałbym, aby przy rejestracji konta powstawała automatycznie strona profilu w której wyświetlane by były informacje, które zostały podane przy rejestracji (nie za dużo np. imię, nick, email, gg itp.). Chciałbym też, aby dostęp do strony. np. pliki.php posiadali dostęp tylko zalogowani użytkownicy winksmiley.jpg

Pozdrawiam, Michał.

PS. proszę nie odwoływać mnie do google - szukałem i nic konkretnego nie znalazłem :/
Mephistofeles
Wystarczy poszukać i zebrać wszystkie informacje w całość.
Bez przesady, co dziesiąty temat to logowanie/rejestracja.
daros17
spróbuj napisać skrypt samemu, wówczas o wiele więcej się nauczysz niż wklejenie gotowca.. pisząc skrypt logowania/rejestracja/profile zainteresuj się sesjami. Pamiętaj również o zabezpieczeniach przed SQL Injection itp.
Michal2451
Właśnie logowanie na sesjach... szukałem jakiegoś poradnika i znaleźć nie mogłem sad.gif
Chętnie napiszę tylko nie wiem z czego się uczyć :/ Zna ktoś jakiś dobry poradnik?
Wicepsik
http://pl.wikibooks.org/wiki/PHP/Sesje, źle szukałeś
daros17
Każdy zaczyna inaczej, ale napiszę Ci jak możesz zacząć(tak najprościej)

Rejestracja -> dane z formularza filtrujesz, następnie sprawdzasz czy np taki użytkownik jest w bazie danych, jeśli go nie ma to zapisujesz do bazy. Zabezpiecz również skrypt przez atakami. Sesje w tym przypadku mogą Ci się przydać do sprawdzenia czy użytkownik jest już zalogowany, jeśli jest to nie musi pokazywać formularza

Logowanie -> sprawdzasz dane wpisane w formularzu z tymi bazy i pokazujesz zawartość, która ma być po zalogowaniu

Rangi -> w pliku z logowaniem możesz dodać np takie coś:
  1. if($_SESSION['status'] == '0')
  2. {
  3. header("Location: index.php");
  4. }
  5. elseif ($_SESSION['status'] == '1')
  6. {
  7. header("Location: index1.php");
  8. }

Tyle że wcześniej musisz pobrać dane z bazy za pomocą pętli np while i zapisać dane z kolumny status do $_SESSION['status']
np tak:
  1. $connection = mysql_query("select * from users WHERE login ='$login' ")or die (mysql_error());
  2. while ($rekord && $connection = mysql_fetch_assoc($connection)) {
  3. $_SESSION['status'] = $rekord['status'];


możesz poczytać trochę o sesjach tutaj sesje
Michal2451
Ok, wielkie dzięki wszystkim za pomoc.
Wesołych Świąt życzę. Pozdrawiam.
webdice
Proszę na przyszłość zapoznać się z strukturą forum i umieszczać tematy w prawidłowych działach. Przenoszę.
jaca19
Może taki skrypt Cię interesuje:
http://compsite.privacy.pl/Skrypt2/main.php

Dostęp do Panelu Admin:
admin pw. admin
Sylver
Jaca, mam pytanie za ile byś go sprzedał ?
jaca19
http://jaca21.home.pl/Skrypt/main.php , troche pozno odpisuje biggrin.gif gg:4821839 jak chcesz to pisz w sprawie skryptu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.