Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MK Auth 1.0
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
rzemykjgpigula
Witam:) mam logowanie MK Auth 1.0 i czy da sie i jak rozkodawac hasło z users.dat??
moje wyglada tak
Kod
mateusz,4ddc3a9aaa4de72ea38333044cbecaaa


Wielkie dzieki za pomoc:]
cichy
rozkodować się nie da.
Ale teoretycznie możesz metodą brób i błedów odgadnąć jakie ktoś ma hasło.
Czyli porównywać zakodowany ciąg znaków do tego i jeśli sie bedzie zgadzać to masz prawdopodobnie hasło.
Mówie teoretycznie dlatego że przy hasłach 6-7 i więcej znakowych (małe duże litery + liczby) jest to praktycznie nie wykonalne w warunkach domowych.

Pozdro
rzemykjgpigula
czemu sie nie da rozkodowac?? jak to koduje?
cichy
To nie jest kodowane tylko hash'owane (to jest prawdopodobnie hasło zahashowane metodą md5)
czyli z tekstu który wpisałeś wyliczany jest hash który zawiera 32 znaki.

Zrób sobie jakiś tekst wielkości 700 mb zrób hash i zamień w tym tekscie jedną literke.. hash będzie znacząco różny od poprzedniego ( i bedzie zawieral jedynie 32 znaki)
Tego sie nie da odkodować bo ilosć kombinacji identycznych z otrzymanym wzorcem jest niemal nieograniczona smile.gif

Po więcej informacji sięgnij do google.

Pozdro

PS. Jeśli potrafisz spakować 700 mb (albo nawet i 2 TB) do 32 bajtow po czym to odkodowac i otrzymac cos identycznego to bedzie to postep na skale swiatowa w kompresji winksmiley.jpg
md5_encoder
Cytat(rzemykjgpigula @ 2004-05-14 13:47:52)
Witam:) mam logowanie MK Auth 1.0 i czy da sie i jak rozkodawac hasło z users.dat??
moje wyglada tak
Kod
mateusz,4ddc3a9aaa4de72ea38333044cbecaaa


Wielkie dzieki za pomoc:]

Te hasło to bobik.
Od każdej reguły są wyjątki. 4 lata minęły mi przed oczami gdy dziś o 4 w nocy ostatecznie skończyłem swoje badania nad idealnym łamaczem md5(). Tak... tak, już jest. Nie pytajcie, jak działa- nie zdradzę. Nie na darmo przesiedziałem nad tym 4 lata mego życia, które mogło być lepsze.

P.S uznajcie mnie za szaleńca, kogo kolwiek sobie chcecie... wiem swoje, chętnie pobawię się z wami...
Dowodów? Ależ proszę bardzo... poproszę o hashe do złamania. Przynajmniej jeszcze upewnie się co do swego życiowego dzieła, może... może zapatrzyłem się w sobie i w tym co stworzyłem... a może, może wszystko jest snem? Nie wiem... symbioza- ja będę wiedział i wy również.
P.S2 Przepraszam za chaotyczność... tak, człowiek, który 4 lata spędził przed komputerem nie wychodząc z domu ma prawo zachowywać się dziwnie... o wiele dziwniej też.

edit- zapomniałbym. Dla wszyskich zwolenników obalania Panem Tadeuszem (pozdrawiam)- ciąg nie może przekroczyć długością długości hashu w md5 -(minus) 1 znak

Złamanie hasha 1c3cca7ec6984940cd12fe34f1a2cbf3 (w normalnej postaci: Xz-Cf7BcxK5FQdKi-89yta2xCVv-IU9) zajmuje... 0,91 sekundy ;]
Idę spać, dobranoc.
Nievinny
OK, złam to:
Kod
5735385cf6ae7e147ac2afe11eb6c78330e1d548

i to:
Kod
a4687b3aaa582be129a392e3c52a79b6
tiraeth
Kod
fd053bac17bf26c71f7c5bf91572608f

masz jeszcze to...


EOT!
Spirit86
Cytat(Simpson @ 2004-05-14 14:47:30)
PS. Jeśli potrafisz spakować 700 mb (albo nawet i 2 TB) do 32 bajtow po czym to odkodowac i otrzymac cos identycznego to bedzie to postep na skale swiatowa w kompresji winksmiley.jpg

To po co komu szybszy internet? tongue.gif
Filmy byś ściągał w ułamki sekundy biggrin.gif

Wracając do tematu, nie będę komentował tego pomysłu, gościu mógł prędzej napisać, że włamał się do Pentagonu =]
D4rky
phi. też mi md5_encoder. tablice reebow załatwiają sprawę, a ten tu ściemy wali winksmiley.jpg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.