Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Propozycja działu: Systemy kontroli wersji
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Forum
IceManSpy
Witam

Za względu, że sam mam problem z takim systemem, a nie znajduje się żaden dział z tym związany, chciałbym założyć sondę na temat, czy warto założyć taki dział oraz poprosić o rozpatrzenie tego przez administratorów i moderatorów tego forum smile.gif

Dodatkowo można by było założyć podfora na temat SVN , GIT i innych, ale to może być opcjonalne.
Zyx
Jeśli ograniczamy się tylko do systemów kontroli wersji, to średnio widzę popularność takiego działu. Za to chętnie zobaczyłbym dział poświęcony np. zarządzaniu projektem, pracy zespołowej itd., gdzie "Systemy kontroli wersji" mogłyby istnieć jako podforum. Rozdrabnianie się na pojedyncze systemy jest moim zdaniem niepotrzebne.
melkorm
Cytat
Za to chętnie zobaczyłbym dział poświęcony np. zarządzaniu projektem, pracy zespołowej itd., gdzie "Systemy kontroli wersji" mogłyby istnieć jako podforum. Rozdrabnianie się na pojedyncze systemy jest moim zdaniem niepotrzebne.


Też bym z wielką chęcią widział taki dział. Zarządzanie projektami to dość spora dziedzina, a doświadczenia różnych osób z różnymi przepływami pracy mogą być bardzo cenne dla zespołów programistów (i nie tylko).
hwao
Ostatnio bardzo często takie tematy lądują w Hydeparku i tam "giną" osobny dział na ten typ zagadnienia wydaje się ciekawą propozycją.
kwiateusz
Taak, propozycja Zyxa jest całkiem sensowna, jestem skłonny sie przychylić tylko trzeba góre pomolestować o zdanie na ten temat smile.gif
thek
Pomysł niegłupi, zwłaszcza, że coraz więcej pytań porusza dziedzinę organizacji pracy w grupie, kontrolę wersji i szeroko rozumianego rozwoju projektu od najwcześniejszych etapów. Część pytań to prośby o wyjaśnienia jakichś różnic pomiędzy różnymi systemami kontroli, inne skupiają się na bardziej programowej konstrukcji, przygotowaniu środowiska do pracy (jaki oprogramowanie, dlaczego takie a nie inne, które lepsze do jakich zastosowań lub projektów). W sytuacji gdy w firmach coraz więcej osób pracuje przy jednym projekcie lub jakaś osoba pracuje przy kilku, to tematyka jest jak najbardziej aktualna.
IceManSpy
Także jestem za Zyx. Faktycznie, system kontroli wersji może być jednym z podforów a takie tematy związane z projektami zespołowymi bardzo by mnie zaciekawiły czyli takie how to smile.gif
Crozin
Zyx++ - tylko bez żadnych dodatkowych poddziałów - przynajmniej na początku.
wookieb
Moim zdaniem sam dział Systemów Kontroli Wersji. Bo przecież jakie tematy (który są na tym forum) byłyby umieszczone w dziale "Projekty zespołowe" ?
Znając nieskończoność głupoty ludzi trafią tam tematy typu "Poszukuję współpracownika", "Oferty pracy zdalnej", "Czy mój projekt to dobry pomysł", "Ocena gry www". Dział "Systemy kontroli wersji" nie pozostawi ku temu żadnych wątpliwości.
IceManSpy
Ale już są odpowiednie działy do pracy zdalnej oraz do oceny projektów, więc może być tylko trochę więcej pracy dla moderatorów przy przenoszeniu zraportowanych tematów.
Zyx
wookieb -> eee... jakie "Projekty zespołowe"? Mówimy o utworzeniu działu do dyskusji o zarządzaniu projektami i organizacji pracy, a to nie jest równoważne systemom kontroli wersji. To jest przecież dużo rozleglejsza dziedzina, obejmująca choćby oprogramowanie takie jak Trac/Redmine/Indefero, które na pewno systemami kontroli wersji nie są smile.gif, metodyki tworzenia oprogramowania, dyskusje nt organizacji pracy, zarządzania projektem itd. które z programowaniem jako takim nie mają wiele wspólnego.
wookieb
Cytat(IceManSpy @ 1.01.2011, 23:01:15 ) *
Ale już są odpowiednie działy do pracy zdalnej oraz do oceny projektów, więc może być tylko trochę więcej pracy dla moderatorów przy przenoszeniu zraportowanych tematów.

I co z tego, że są skoro na przykładach widać głupotę ludzi wrzucania tematów nie do tych działów co potrzeba.
Przykład pierwszych z brzegu
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=166641&hl= -> Problemy z instalacją apache - dlaczego dział przedszkole? Bo autor jest debilem? (co po lekturze tematu nie budzi najmniejszych wątpliwości) Forum: Apache
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=166654&hl= -> Problem z buttonem do facebooka (a właściwie problem z przeczytaniem dokumentacji przez autora) - dział gotowe rozwiązania. Bo "like button" jest "gotowym rozwiązaniem"? Forum: HTML XHTML ewentualnie działa Javascript.
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=158268&hl= -> Hydepark. Przecież autor POSZUKUJE gotowca. Forum: Szukam

Im bardziej stworzymy działy na które działa "logika rozmyta idiotów" tym więcej roboty mają moderatorzy.
Oczywiście moje zarzuty mogą zabrzmieć trochę agresywnie ale niestety jak codziennie widzę na forum takie śmieci to nic innego nie można powiedzieć.

Cytat(Zyx @ 1.01.2011, 23:04:57 ) *
wookieb -> eee... jakie "Projekty zespołowe"?

A widzisz przepraszam tongue.gif Wydedukowałem to po słowach
Cytat
np. zarządzaniu projektem, pracy zespołowej itd.
Mój błąd winksmiley.jpg
Cytat(Zyx @ 1.01.2011, 23:04:57 ) *
Mówimy o utworzeniu działu do dyskusji o zarządzaniu projektami i organizacji pracy, a to nie jest równoważne systemom kontroli wersji. To jest przecież dużo rozleglejsza dziedzina, obejmująca choćby oprogramowanie takie jak Trac/Redmine/Indefero, które na pewno systemami kontroli wersji nie są smile.gif,

To miałoby sens.
Cytat
metodyki tworzenia oprogramowania, dyskusje nt organizacji pracy, zarządzania projektem itd. które z programowaniem jako takim nie mają wiele wspólnego.

Nie przejdzie z takiego samego względu jakimi pustkami świeci chociażby dział "Pro" smile.gif
Zyx
Z działem "Pro" jest ten problem, że tematy tam mogą zakładać wyłącznie moderatorzy, co już z definicji narzuca jakieś ramy prowadzonym tam dyskusjom, a to jest też przyczyna popularności. Obok masz przecież "Programowanie obiektowe", gdzie ruch jest spory. Owszem, dużo tematów tam jest banalnych, ale w sumie po to właśnie są fora, a ponadto spontanicznie powstają tam od czasu do czasu prawdziwe perełki, które w "Pro" powstać by nie mogły.

Jeśli nie będzie to masakrycznie porozdrabniane na podfora oraz nie będzie tego typu ograniczeń na zakładanie tematów, moim zdaniem dział się nieźle utrzyma, bo tematy z tych dziedzin pojawiają się już teraz regularnie w "Hyde parku", a obecność dedykowanego działu raczej zachęci, a nie zniechęci do większej liczby dyskusji. Myślę, że w dłuższej perspektywie sens miałyby tam dwa podfora: "Systemy kontroli wersji" oraz dział na dyskusje o Tracu/Redmine itd., a reszta tematów byłaby umieszczona bezpośrednio w dziale.
wookieb
Cytat(Zyx @ 1.01.2011, 23:20:09 ) *
Z działem "Pro" jest ten problem, że tematy tam mogą zakładać wyłącznie moderatorzy,

O Damn, nawet tego nie zauważyłem bo button "Nowy temat" tam istnieje :/

Cytat
Myślę, że w dłuższej perspektywie sens miałyby tam dwa podfora: "Systemy kontroli wersji" oraz dział na dyskusje o Tracu/Redmine itd., a reszta tematów byłaby umieszczona bezpośrednio w dziale.

Podpisuję się smile.gif
thek
Ja oprócz poruszonych przez Zyx'a dwóch działów, tj. "Systemy kontroli wersji" i "Kontrola i zarządzanie projektem" zastanawiałbym nad "Organizacja i planowanie", który wiąże się z tym drugim, ale obejmuje nieco inny zakres. Wiązałby się głównie z doborem narzędzi i bardziej metodyką przy pracy zespołowej. Trochę to haczy o dział Pro, ale ten byłby ogólnie dostępny. Wiele bowiem w firmach rzeczy dzieje się "na wariackich papierach" i jeśli nie ma jakiegoś systemu kontroli nad tym to robi się bagno. Nikt nie wie co, kiedy i przez kogo było zmieniane, kto zajmuje się czymś tam, jakie są zakresy działań. Właśnie tego typu informacje jak to powinno wyglądać, od jakiej strony pewne problemy w zarządzaniu i organizacji pracy ludzi można by zawrzeć. Nie sztuka mieć narzędzia. Sztuką jest ich umiejętne wykorzystanie.
darko
Idea ze wszech miar szczytna.
vokiel
Również popieram pomysł Zyx
IceManSpy
To może już warto coś działać w tym kierunku? smile.gif Albo jakieś rozporządzenia i plany od GTW na temat tych działów? smile.gif
hwao
Cytat(IceManSpy @ 2.01.2011, 22:53:12 ) *
To może już warto coś działać w tym kierunku? smile.gif Albo jakieś rozporządzenia i plany od GTW na temat tych działów? smile.gif



Jutro będzie Cyś dostępny i się tym zajmie :-) Pewno gdzieś zabalował smile.gif
wookieb
I jak w końcu wyszło?
kulczycki
Pomysł dość ciekawy, ale na pewno tak jak to ZYX napisał w formie podkategorii. Mało osób wie co to jest, druga nie chętnie się za to zabierze. A jak ktoś już się interesuje repozytorium to przeczyta manuale gdzie wszystko jest konkretnie opisane. Osobiście polecam GIT-a, podobno HG też jest dobre. Co do SVN - jak dla mnie powolne.
Cysiaczek
Przepraszam, że nie pisałem nic w tym temacie.

~Kwiateusz już działa, dziś lub jutro pojawi się publicznie dostępny dział. W zależności od zainteresowania dostosujemy jego strukturę do potrzeb. Na razie będzie do jedno subforum. Nie ma potrzeby rozbudowywania struktury o subfora, przynajmniej chwilowo.

Kontrola i zarządzanie projektami
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.