Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt, formularz do pisania artykułów
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Malinaa
Witam,
szukam skryptu, formularza jaki jest w skrypcie np. tego forum, z którego właśnie wysłałem ten post.
Umożliwiający zapisanie i wyświetlanie wiadomości takich jak ta.
Coś podobnego, ale o większych możliwościach. Ma służyć do publikowania przez użytkowników artykułów na stronie.
Musi posiadac opcje przełączenia w tryb tekstowy i tryb HTML. Dobrze byłoby również, aby bez problemu można było dodać w treści artykułu obrazki uprzednio przesłane na serwer.
Czy taki element jest gdzieś dostępny?
I can't find, please help me.
Kujski
Jeżeli chodzi o edytor to: http://www.leigeber.com/2010/02/javascript-wysiwyg-editor/

Jeżeli o skrypt to polecam wordpressa.
Malinaa
Chodzi o edytor,
trochę zwątpiłem, że się tak nazywa, ponieważ pod tym hasłem znajdowałem inne edytory, ale nie taki.

Na pierwszy rzut oka wygląda fajnie i ma tryb tekstowy i HTML, to już super.
Myślę nad zdjęciami, ładowanymi na serwer?
Znalazłoby się coś jeszcze bardziej rozbudowanego i zaawansowanego.
thek
Może tinymce? Z pluginem tinybrowser pozwala na obsluge plików. A po drobnych zabawach w php można go fajnie zabezpieczyć na tyle, że każdy użytkownik ma własne katalogi domowe dla swoich plików i jest to dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników,czy z określonymi uprawnieniami smile.gif
Malinaa
Znalazłem też takie edytory jak 'ckeditor', który co ciekawe od razu bez konfiguracji wyświetla opis, dymek obrazków w polskim języku. Wygląda fajnie, ale z obrazkami nie jest dobrze. Inny to Cute Editor for PHP (Ajax Rich Text Editor). Ma tutaj rozbudowane możliwości dla obrazków, ale wszyskie ładowane są w katalog dostępny dla każdego i każdy może usunąć nawet wszystkie fotki i brak polskiego języka.
TinyMCE spotkałem go w pewnym skrypcie bloga i właśnie jego szukałem smile.gif , to powinnio być to.
Mam tutaj prośbę o instrukcje najlepiej w PL lub EN.
Jak uruchomoć tinymce z pluginem tinybrowser, skąd wziąć plugin, instrukcja, instalacja, konfiguracja całości, język polski ... ?

[edit]
Chciałbym powiedzieć, że dziwne problemy może na bok, ale uruchomiłem TinyMCE, niestety pluginu TinyBrowser nie mam, a te które znalazłem nie działają, albo nie wiem jak je doinstalować? Z tym jednak sobie poradziłem.

Poski język i wszystko już jest, nawet obrazki udało się zrobić, chociaż jeszcze nie są tak jak bym chciał. Można użyć w edytorze wszystkich dostępnych fotek z foldera, jeszcze kilka dodatków i obrazki powinny zadziałć dla użytkowników.

Mam inny klopot z TinyMCE, mały drobiazg. Edytor zamienia polskie 'ó' na 'ó' , przykład: obrazków .

Czy ktoś wie jak poprawić ten błąd?
melkorm
Może elRTE + elFinder

Bardzo ładnie sprawują się wspólnie.
Malinaa
Mam już uruchomiony TinyMCE, ale ten robi wrażenie.
Gdzie znajdę opis instalacji elRTE + elFinder (best PL or EN).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.