Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak zapisać dane do odczytu?
Forum PHP.pl > Forum > PHP
ZeTu
Cześć.
Czy wie ktoś jak zrobić skrypt który po wejściu na stronę pyta o nick i wybranie/dodanie awatara i zapisuje, te dane razem z ip i przy kolejnym wejściu nie musi nic robić, bo jego dane są wyszukane po jego ip. I np. dane (ip, nick i awatar) zapisywane były by w pliku ipkod.php i przy dodawaniu komentarzy był by taki kod
  1. <?PHP
  2. include('ipkod.php');
  3. ?>

Z której odczytywano by awatar i nick.

I czy to dało by się zrobić w bazie danych, bo jeśli tak, to fajnie, bo wygodniej chyba z bazą danych niż na samych plikach tekstowych i .php?
markonix
Zapisywanie na podstawie IP nie jest dobrym pomysłem bo:
1) wiele ludzi ma zmienne więc pomysł traci sensowność
2) wiele ludzi ma te samo IP więc pomysł przerodzi się w bubel

Jeśli już to PRZEGLĄDARKA + IP albo po prostu ciasteczko.

Tak, da się to zrobić w bazie, a nawet bez bazy byłoby trudniej.

edit: co do avatara to powstało właśnie coś takiego jak gravatar.
lukaskolista
Jezeli ktos podaje login i haslo, to czemu nie przyporzadkujesz plikow do uzytkownikow? Po to jest autoryzacja, zeby nikt nie mial dostepu do danych innych uzytkownikow. Twoj problem to nic innego jak autoryzacja. Przeciez czas trwania sesji mozna ustawic, czas zycia ciasteczka, ktore przechowuje jej id tez.

  1. Jeśli już to PRZEGLĄDARKA + IP
przeciez IP odrzuciles z wiadomych powodow
ZeTu
No to w jaki sposób najlepiej to zrobić?
markonix
Zastosuj gravatar,

poza tym jeśli znów ktoś będzie chciał wystawić komentarz to przeglądarka mu podpowie odpowiednie wartości, nie wiem czy jest sens pisania skryptu "ułatwiającego"..
ZeTu
a jak mam zastosować tego "gravatara"?
Mephistofeles
1. Wciśnij klawisz F6.
2. Wpisz "google.pl" bez cudzysłowów.
3. Kliknij pole tekstowe, wpisz "gravatar" i wciśnij klawisz Enter.
4. Otwórz jeden z pasujących wyników.
ZeTu
no tyle to ja potrafie
markonix
No właśnie nie widać..

To na czym stanąłeś?
ZeTu
Jak mam go zastosować na swojej stronie?
markonix
Na gravtar masz kody źródłowe w kilkunastu językach programowania w tym php.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.