Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: posty OT z tematu o frameworkach z PHP Pro
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Wortal
serafin
Narazie (nie obraz sie hawk) wielkie slowa o Phiendzie2 a narazie nic nie widac, nie ma ani kawalka kodu, dokumentacji, zalozen czy chociazby statusu prac sad.gif. A co do Thot'a to generalnie moja opinia jest taka, ze albo zreplikujecie ezPublisha, albo stworzycie przeladowany kombajn (w stopce: czas generowania 13,56 s smile.gif) albo tez okaze sie produktem nieosiagalnym i tak trudnym w konfiguracji ze przecietny uzytkownik z niego zrezygnuje (chociazby przyklad phpbb vs ipb, phpnuke vs ezPublish - wiadomo ktore popularniejsze i dlaczego smile.gif). Wg mnie nalezy umiec zachowac tu zasade zlotego srodka, nie probowac stworzyc w php calkowicie obiektowego srodowiska, praktycznie nie jest to mozliwe ze wzgledu na to ze php jest jezykiem pseudoobiektowym. W porownaniu do Javy ma sie to nijak... Nie mowiac juz o wydajnosci winksmiley.jpg. Nie chce wrozyc zle ale o ile wiem, to thota piszecie od 2 lat (questionmark.gif) a z tego co widze organizacja jest marna, przez ten czas mozna bylo spokojnie w okolo 4 miesiace skonczyc projekt (i pracowac nad kolejnymi wersjami, rozwiazaniami opartymi na tej platformie). Moze to tak latwo sie mowi, ale nie mowcie mi ze to nie bylo wykonalne bo nie uwierze.... A co do Frameworka, lepsze ciasne ale wlasne smile.gif. WIadomo ze nie ma frameworka do kazdego zastosowania, wydaje mi sie ze platforma (framework) powinna byc optymalizowana i tworzona pod zastosowanie (tak by mogl z niej korzystac newbie i guru tongue.gif) wiec nie mozna stworzyc czegos tak uniwersalnego (a napewno juz w php).

Sorry za OT :?

Poza tym Seth dziecinne jest twoje stwierdzenie ze kodu nie wypuscicie bo "ktos go przywlaszczy". Ehh a jaka jest roznica miedzy produktem koncowym a jego skladowymi (klasami itp)? Rownie dobrze prawa autorskie mozna przypisac do calosci jak i do pojedynczej klasy itd. Chyba ze mowisz w tym momencie o rozwiazaniach smile.gif Ale to co wy wykorzystaliscie jest powieleniem wzorcow wymsylonych o wiele wczesniej, wiec w innowacje nie wierze bo to co juz mialo byc wymyslone bylo wymyslone dawno (w roznych jezykach, aplikacjach). Wiec Seth questionmark.gif
Seth
Cytat
Wiec Seth questionmark.gif

Wiec nadal pozostaje przy swoim dziecinnym stwierdzeniu i nie opublikujemy zadnego kodu do czasu skonczenia prac nad wersja gotowa do testow.

Do tego czasu postudjuj sobie "dawno wymyslone" projekty.
scanner
Bardzo OT: serafin, gdybyśmy mieli takie podejście jak Ty do tej pory działaoby tylko forum

__
Update:
nawet, jeśli z naszych planów nic nie wyjdzie, to są dwie rzeczy, które już samem z siebie dają nam poczyucie, ze to co robimy ma sens:
- integracja polskiego środowiska php
- potężne ładunki wiedzy, jakie gromadzimy. W życiu bym się nie dowiedziął o MVC czy o eXtremeProgramming gdyby nie budowa naszego "systemu".
scanner
Cytat
Gdybyscie robili to co trzeba Scanner to dzisiaj php.pl dorownywalo by conajmniej phpatterns.com, phparchitect.com i wielu wielu innym stronom.
No to moze łaskawy Pan zamiast pyszczyć po próżnicy by się zabrał za robote i zrobił coś a nie czekał na efekty?

Sorki, ale takie teksty wywołują we mnie odruch wymiotny.
EOT jak dla mnie bo szkoda pakietów.
boloo77
Cytat
Zauwazam tu pewna tendencje do atakowaniem na (w waszym mniemaniu) atak. Nie atakuje Was, tylko wytykam wam wasze bledy! Sluszne, prawdziwie i zgodne ze stanem rzeczywistym !


Zawsze można zrobić coś lepiej.
A co do atakowania... jak dla mnie ton Twoich wypowiedzi raczej nie świadczy o rzeczowym wytykaniu błędów, a raczej jest lekko złośliwy.

A skoro już wytykasz błędy, to może pokażesz coś czym Ty możesz sie pochwalić? I powiedzieć patrzcie tak się to robi!

Łatwo krytykuje się innych (jeśli jest to konstruktywna i niezłościwa krytyka to jestem jak najbardziej za). Ale w momencie w którym krytyka staje się złośliwa i zaczynasz spoglądać na prace innych z wyższością to pewnie musisz mieć do pokazania coś zajebistego...

A może jednak stworzyłeś coś na miarę phpatterns.com czy phparchitect.com? Nie? Wiec uszanuj pracę innych... i troche mniej zjadliwości poproszę.
Seth
Cytat
Seth: hehehe, nie mow ze jestem Bogiem programowania (ala Bill Gates itp) i ze to co wymysliles nie mozna znalezc gdzie indziej smile.gif (moze nie calosciowo ale w roznych projektach kazda z czesci bedzie)

A co chces z kupic oltarzyk z moja podobizna ? aaevil.gif
boloo77
Serafin: Jak slusznie zauwazyles ze gdyby nie szarzy programisci nie bylo by tego forum... ale jest, i chyba nie najgorzej się ma (to jest moje prywatne zdanie) wiec chyba nie jest tak źle. Pozatym jeśli Cie irytuje to co robi zarząd możesz stworzyć konkurencyjny, lepszy serwis. winksmiley.jpg
hawk
Cytat
Boloo to co ja stworzylem to moja sprawa i nie bede sie chwalic smile.gif

Na podobnej zasadzie THOT to nasza sprawa i nie musimy się chwalić :wink:
Cytat
I traktowanie ludzi przez "zarzad" tylko niech on patrzy na to ze bez nas szarych progrmaistow forum i strony by nie bylo winksmiley.jpg

Tzn bez kogo? Z jednej strony zdaję sobie sprawę, że forum żyje dzięki ludziom, którzy dzielą się swoją wiedzą. Ale z drugiej strony wiem, ile wysiłku ludzie z "zarządu" wkładają w organizację tego.

Cytat
Ale to co wy wykorzystaliscie jest powieleniem wzorcow wymsylonych o wiele wczesniej, wiec w innowacje nie wierze bo to co juz mialo byc wymyslone bylo wymyslone dawno (w roznych jezykach, aplikacjach).

Oj, tutaj widzę nadużycie. Wchodzę sobie na stronę xOS i co widzę?
Cytat
wiele unikatowych rozwiązań programistycznych

No to jak to jest? Albo mamy jakieś tajne, unikatowe rozwiązania które powalą konkurencję, albo nihil novi sub sole. :?: Chyba że ty masz unikatowe pomysły, tylko my nie potrafimy zdobyć się na odrobinę innowacji. Wóz albo przewóz.

BTW, xOS wydaje się być interesujący (choś wiadomo o nim zdecydowanie mniej niż np. o phiend2) i nie chcę się przerzucać argumentami, kto jest lepszy. Bo to bez sensu. Jeszcze się pokłócimy sad.gif

To może zaprezentuj kod xOS? Było nie było, robisz konkurencję dla naszego systemu...
Seth
Cytat
Seth: nie ma jak samouwielbienie ?

Cytat
No dobra, nie mowmy o mnie. Porozmawiajmy o Tobie:
Co sadzisz o mnie ?

;DDDDDDDDDDDDDDDD <rotfl>

Ekhm.. co do ukrywania kodu: to nie jest moje widzimisie tylko tak ustalilismy, a ja tylko o tym informuje. EOT
e-Gandalf
serafin, twoje zachowanie jest dla mnie niepowazne.
Jakie masz podstawy na ktorych opierasz swoje zarzuty? Piszesz jakies smieszne zdania typu "atakujecie bo boicie sie prawdy!" w stylu iscie radyjnym, a nie znalazlem zadnych faktow na poparcie twoich slow. Pozwalasz sobie niemalze juz recenzowac Thota, ktorego plany powoli ukladaja sie w naszych glowach i prawdopodobnie w najblizszy weekend podczas spotkania grupy dev.core zaczna sie krystalizowac. Co wiecej oceniasz go z gory negatywnie, informaujac nas, ze musi byc albo slaby albo podobny do potworkow typu phpBB czy phpNuke. Twierdzisz, ze php nie umozliwi nam zrobienia dobrego silnika. Jak rozumiem, masz doswiadczenia nieciekawe z dobrymi silnikami w php, ale za przesade uwazam odmawianie nam prawa do zrobienia takiego.
Zapewniam Cie, ze swego czasu wielu zapewnialo mnie, ze czegos lepszego niz DynDuo w dziedzinie silnikow JS dla WWW nie da sie zrobic. A tu popatrz, Alladyn.
Swego czasu tlumy opisywaly, ze lepsiejszej przegladarki niz IE nie znajde, bo IE jest doskonale. (btw. jeden z autorow pol roku temu dalej przy tym obstawal).
Wymieniac dalej? Daruj sobie tlumaczenie nam plonnosci naszych planow. Skoro zebrala sie grupa ludzi, ktorzy chca cos zrobic. I skoro na rynku jest ewidentna potrzeba z racji tego, ze nie istnieje dobry silnik w php, dorby cmf i dobry cms (w moim przekonaniu) to za przeproszeniem, wara Ci od tego.
Jak zrobimy, bedziesz ocenial. Bedziesz pisal gdzie bedziesz chcial sumiaste recenzje naszej pracy i nikt ci tego nie zabroni. Ale zlituj sie i zaczekaj z ocenianiem do momentu gdy ujrzysz efekty. Tak nakazywalaby matka logika i ojciec rozum.

Co zas sie tyczy kwestii upubliczniania kodu. Dla mnie powod jest prosty. Nie znamy licencji na jakiej chcemy to wydawac, wiec nie mozemy robic nic co by nam wybor licencji ograniczalo. W tej chwili do cvs ma dostep chyba ~10 osob i to jest grupa ktora musi uzgodnic licencje i zasady tworzenia. Czy chcemy to na lgpl, czy gpl, czy bsdowej czy jakiejs zamknietej, nie wiemy. I poki nie ustalimy kodu nie bedzie.

Co sie zas tyczy prywatnych inwektyw to one przesadnie obnizaja moim zdaniem poziom i niezbyt dobrze swiadcza o uczestnikach.
Seth
Temat na prosbe uzytkownikow ( winksmiley.jpg ) zostal rzeniesiony ze smietnika tutaj.
DeyV
Co by nie powiedzieć, Zulugula miał rację. "Polska to dziwny kraj"

Nie było forum php.pl
- źle - taka domena się marnuje

Było forum - źle - taka domena się marnuje - a nie ma strony

Pojawiła się pierwsza wersja strony (dawno temu - nie pamiętam tych czasów) - źle - taka dobra domena - a strona biedna

Znikła strona
- wrr - nie ma Strony!!

Znikło forum - AAA - nie ma forum

Pojawiło się forum - jesteście okropni - wywyższacie się nad innych, bo macie domenę i sponsora

Pojawiła się grupa dev.php.pl - taka domena, tyle ludzi, a nic się nie dzieje, nawet strony nie ma

Pojawiła się strona - źle - taka domena, tyle ludzi, a strona taka marna

W końcu pojawia się pomysł, że nasze plany są nasze - robimy swoje i nie mówimy o tym głośno.
I co się okazuje? ŹLE - bo przecież skoro i tak nic już nie da się wymyślić, to po co pracować nad czymś, a jeśli już pracować, to tak, aby każdy w każdym momencie mógł krytykować...

No i co - jak wam się podoba [b]minihiste php.pl by DeyV?





-------------------------------------------------------------------------------


Nie oznacza to, że uważamy, że wszystko jest super. Też wolelibyśmy, by THOT, czy cokolwiek innego powstało w 2 msc po pierwszym naszym spotkaniu (czyli rok, a nie, jak to się niektórym wydaje, dwa lata temu).
Byłoby super, gdyby udało nam się stworzyć świetny portal, (że jest to możliwe, widać na przykładzie kilku dobrych, robionych przez ludzi dla ludzi portali)
To fakt - nie zawsze jesteśmy w pełni zadowoleni z tego, co już udało się osiągnąć, ale jesteśmy świadomi tego, że się staraliśmy. I to, że wciąż chcemy pracować razem, że jest coraz więcej osób, które chcą to robić z nami, pokazuje tylko, że obraliśmy dobrą drogę.
Udało nam się uchronić przed tym, co spotyka niektóre z dużych niekomercyjnych serwisów, które robi jedna/dwie osoby plus jakaś zewnętrzna pomoc. Co prawda jest to recepta na dużą i interesującą stronę, ale jest to również duże ryzyko związane z tym, że strona umrze z chwilą, gdy zabraknie The One.

Praca w grupie z zasady jest trudniejsza. Ale jej zaletą jest to, że zazwyczaj nie ma ludzi niezastąpionych, czego przykładem jest również ekipa php.pl, moderatorów na forum itp. Przez to forum przewinęła się już masa ludzi, i pewnie jeszcze wielu tu się pojawi. Każdy z Nas przyniósł tu coś od siebie, i każdy coś z tego wyniósł.

W efekcie jestem przekonany o tym, że sama strona, nasze projekty, forum, i kto wie co jeszcze, będą się nadal rozwijać. Może wolniej, niż powinny, ale zawsze.


Ech - ale sie rozpisałem. I to nie dlatego, że odczułem potrzebę, by się/nas tłumaczyć. Raczej chciałbym, by innym łatwiej było zrozumieć, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.
scanner
[quote]No i co - jak wam się podoba [b]minihisteAż sobie to chyba wydrukuję...
BTW: najstarsza wersja strony jaka ja pamiętam, to taka niebieska uszata smile.gif
andrius
Ekipa php.pl caly czas na poziomie - aktywnych bobkow polskiej demokracji. Wogole jak ktos moze zwrocic wam uwage ? (sic.) Jaka uwage ?

Serafin wyluzuj szkoda czasu... questionmark.gif?

Jako ze sen jest niezbedny, jutro rozwine ten temat, bo widze cos sie wam, pokiełbasiło !?
itsme
widze ze dyskusja pelna para ruszyla i tak czytam czytam ...

dlaczego nie udostepniamy [narazie] kodu THOT-a
odp: bo chcemy go wtedy powiesic jak bedzie skonczyny

co do kielbaszenia ... no coz masz racje pogielbasilo nam sie sadzac iz wszystkich zadowolimy ... jak widac nie udalo sie ...

seraf: wrzuc na looz ... niepotrzebnie wszysycy wszystkim podnosimy temperature ... goracace rozmowy ... wybitbe wypowiedzi ... tylko po co ?

zas do wszystkich jezeli uwazacie iz zespol php.pl sie wywyzsza to dajcie na to argumenty poparte dowodami ... wtedy wszystkim bedzie sie wygodniej rozmawiac

zawsze bylismy otwarcie na krytyke i slowa negatywne lecz chce zaznaczyc iz nie my (zarzad lub inna grupa php.pl) tworzymy php.pl tylko wszyscy czlownkowie forum i uzytkownicy wortalu. To oni pisza arty newsy daja znac o bledach i niedopracowaniach.

Czy stworzylismy cos nowego ? Tak stworzylismy wortal o php.pl gdzie jest duzo materialow i jeszcze wiecej ludzi z ktorymi mozna porozmawiac ... na to jesdnak trzeba dlugo pracowac ... i wszysycy na to pracuja poprzez wskazywanie dziwnych postow upominanie BBCODE wyrazanie checi wspolpracy zwracanie nam uwagi ze zle gdzies postepujemy

Pozdrawiam
PMadej
Widzę, że zaczyna się najazd totalny na tych co coś robią ... więc dodam i swoje,
Jestem w grupach: Dev Wortal, Dev Forum, Redakcja News, Akademia Autorzy ... i jestem dumny z tego, że coś robię a nie tylko narzekam ... łatwo jest narzekać, ale jak potrzebna jest pomoc to nikt nie ma czasu, ma lepsze zajęcia ... Nikt mnie do tego nie zmusza i ja nie zmuszam nikogo do pomocy, ale do jasnej chol.... ludzie zrozumcie, że my nic z tego nie mamy oprócz satysfakcji, a niektórzy do tego dokładają jeszcze finansowo. Każdy ma szkołę, studia, rodzinę, pracę i dlatego to nie idzie tak szybko ... ale idzie ... i kto jest na zewnątrz tego wszystkiego nie widzi. Więc proszę o opamiętanie się w takim krytycyzmie bezpodstawnym, bo nic nie wnosi a tylko denerwuje.

Jeżeli uważacie, że nic nie zostało stworzone i że tu jest nudno i nieciekawie to co was tu trzyma? Ja wiem co ... ale czy wy jesteście tego świadomi?
itsme
serfin: bez urazy i za przeproszeniem ale o czym Ty mowisz ? "chodzi mi o to co bylo wczesniej a skutki sa widoczne teraz" - mamy Cie przepraszac za to ze Ewa dala jablko Adamowi ?

Argumenty poparte dowodami lub rozwin swoja wypowiedz oraz przemyslenia ... wtedy z checia z Toba porozmawiam ... bo jak narazie to rozmawiamy o czyms co Ty wiesz a ja nie ...

rozwin wypowiedz moze rzeczywiscie (a czasami napewno) popelnilismy bledy ...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.