Witam
To mój pierwszy post tutaj i mam nadzieję że mi pomożecie. Mój poziom w bazach można określić na 3?(w skali 1-5). Otóż tworzę bazę danych ośrodka szkoelnia kierowców i nie tylko kierowców. W tym momencie chcę opracować bazę tylko dla kilku kursów dokładnie 8 z tym że 7 kursów to tak na prawdę 3 z podziałem na kategorie.

Więc mamy tabele:
- Kursant (Imie, Nazwisko, Pesel, Data ur(chyba że będzie generowana automatycznie z peselu), Adres, Imię ojca, Numer prawa jazdy, Kategorie Prawa jazdy)
- Kurs (Nazwa, Cena)
- Kurs na operatora koparkoładowarki (data rozp, data zak, data egzaminu)
- Szkolenie okresowe dla kat C (data rozp, data zak, data egzaminu, ilosc godzin)
- Szkolenie okresowe dla kat D (data rozp, data zak, data egzaminu, ilosc godzin)
- Szkolenie okresowe dla kat C, D (data rozp, data zak, data egzaminu, ilosc godzin)
- Kwalifikacja wstępna dla kat C (data rozp, data zak, ilosc godzin ogolem, il godzin praktycznych)
- Kwalifikacja wstępna dla kat D (data rozp, data zak, ilosc godzin ogolem, il godzin praktycznych)
- Kwalifikacja wstępna przyspieszona dla kat C (data rozp, data zak, ilosc godzin ogolem, il godzin praktycznych)
- Kwalifikacja wstępna przyspieszona dla kat D (data rozp, data zak, ilosc godzin ogolem, il godzin praktycznych)

Potrzebuje oczywiście formularzy do wszystkich tabel, oprócz tabeli Kurs. Jak logicznie rozpracować ten projekt (jeżeli chodzi o relacje) żeby wygenerować (i właśnie to ma być teraz formularz, raport czy co?questionmark.gif) np, świadectwo kwalifikacji zawodowej, świadectwo ukończenia szkolenia, kartę godzin praktycznych, listę osób przeszkolonych w danym kursie w danym terminie. Te świadectwa chciałbym aby wypisywały mi się na konkretnym tle. Czyli np wstawiam w formularz jako tło obraz tego świadectwa i w odpowiednich miejscach gdzie ma być wpisane np nazwisko wstawiam pole z tabeli kursant. Nie nakręciłem?

Do tego potrzebuję jeszcze kwerendy wyszukującej, usuwającej, i jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to też może być i trzecia. Projekt ten jest na zaliczenie ale jednocześnie przyda mi się może w życiu.

I takie chyba banalne pytanie: co zaznaczyć w opcjach formularza żeby odpalał on się w oknie a nie rozciągnięty na cały obszar.

Nie chcę aby ktoś mi robił ją, chyba że się komuś nudzi:D, wystarczą podpowiedzi, czy coś dodać, ująć, zmienić. Głównie jeżeli chodzi o relacje.

Z góry dzięki