Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: CodeIgniter 2.0.0 wydany!
Forum PHP.pl > Wortal > Newsy
TheSnake
Wczoraj, tj. 28 stycznia 2011 roku została oficjalnie wydana wersja frameworka CodeIgniter oznaczona numerem 2!

Długo oczekiwany framework, zrezygnował z wspierania PHP4, najstarszą wymaganą wersją jest PHP5.1.
Poprawiono wiele błędów oraz dodano wiele funkcjonalności, więcej informacji można znaleźć na stronie frameworka.

Chociaż CodeIgniter nie cieszy się dużą popularnością w Polsce, jest wspierany przez społeczność i pracy z nim (głównie za granicą) nie brakuje.
Spawnm
Poprawiłeś mi humor smile.gif
  1. if ( ! function_exists('send_email'))
  2. {
  3. function send_email($recipient, $subject = 'Test email', $message = 'Hello World')
  4. {
  5. return mail($recipient, $subject, $message);
  6. }
  7. }
  8. //...
  9. if ( ! function_exists('br'))
  10. {
  11. function br($num = 1)
  12. {
  13. return str_repeat("<br />", $num);
  14. }
  15. }
Crozin
Tak sobie z ciekawości ściągnąłem i przeglądam źródła.

1. Używanie zmiennych globalnych.
2. Maskowanie błędów.
3. Używanie PHP4 (ponoć miał zerwać z tym?).
4. Zero jakiejkolwiek obiektowej architektury. Wygląda na to, że pomylili słówko class z namespace.

Na pierwszy rzut oka wygląda na straszne badziewie.
starach
To jest jeszcze w ogóle rozwijane? :|

CI kiedyś było moim wielkim odkryciem... jednym z pierwszych FW ( jeśli nie pierwszym ) z którym miałem styczność na dobra sprawę. Teraz to wywołuje u mnie jedynie drwiący uśmiech. Nie będę kopał leżącego Crozin i Spawnm wystarczająco już go poturbowali. Aż mi się szkoda developerów CI zrobiło.
batman
Cytat(starach @ 1.02.2011, 00:22:31 ) *
CI kiedyś było moim wielkim odkryciem...

Na CI dowiedziałem się, że jest takie coś jak MVC. Ucieszyłem się na wieść, że chłopaki w końcu wydali nową wersję korzystającą z najnowszych funkcjonalności PHP. Jak tylko zajrzałem do środka, przeraziłem się, wywaliłem pliki i mam nadzieję, że więcej do nich nie będę musiał zaglądać.
rugby
Skąd takie złe opinie? CodeIgniter to świetny framework PHP, jeszcze ulepszony w wersji 2.0! Przede wszystkim jest niewielki i nieskomplikowany, działa stabilnie i od razu, bez zbędnej konfiguracji, pisze się w nim bardzo szybko i wygodnie, ma dużo funkcji, przy czym nie trzeba stosować zaawansowanych konstrukcji - słowem tak powinien wyglądać framework PHP (porównajcie np. z CakePHP, Zend, Symfony).

Nawiązując do frameworków JS: to taki jQuery w porównaniu do opasłego Ext JS czy qooxdoo.

BTW, zawsze przeglądacie kod takiego jQuery?
kbsucha
Jako przykład pięknego kodu to bym raczej CI nie wskazał, ale jest stabilnym FW z rewelacyjną wręcz wydajnością i super dokumentacja. Firma EllisLab zadbała także o szereg komercyjnych wdrożeń, co dowodzi jego możliwości jako profesjonalne narzędzie do pracy. Ja mam do niego w szczególności duży sentyment, bo był inspiracją do mojego ulubionego FW - Kohany 2.
erix
Cytat
BTW, zawsze przeglądacie kod takiego jQuery?

A i owszem, dzięki temu nauczyłem się paru ciekawych rzeczy i dowiedziałem, jak od wewnątrz działa np. ponowne wywołanie tego samego selektora odnośnie wydajności. wink.gif A tego w dokumentacji tak łatwo nie znajdziesz. wink.gif
Crozin
Cytat
BTW, zawsze przeglądacie kod takiego jQuery?
Na dobrą sprawę zawsze korzystając dłużej z jakiegoś narzędzia i chcąc głębiej poznać pewne jego elementy patrzysz w źródła. Czy to jQuery czy PHP.
Cytat
Skąd takie złe opinie?
Ponieważ widząc kod niejednokrotnie ustępujący swoją jakością postom z działu Przedszkole ciężko jest mieć inną opinię.
Still
wiec co polecicie innego podobnego? kohana?
starach
Cytat(Still @ 2.03.2011, 12:19:15 ) *
wiec co polecicie innego podobnego? kohana?
Tak. smile.gif
bikerszymek
Ja Ci polecam abys zamin zadasz pytanie sprawdzil watki na forum: Temat: Wybor Frameworka - pierwszy, przypiety temat na dziale frameworki.
james8
Cytat(starach @ 2.03.2011, 15:56:36 ) *
Tak. smile.gif



Przecież kohana powstała na bazie CI, więc nie rozumiem dlaczego tak niszczycie CI smile.gif
pamil
Niszczymy? Ten twór nawet nie potrzebuje pomocy w niszczeniu, sam to robi. Nie jest to zgodne z niczym, ani z uznanymi już konwencjami PSR, użycie PHP5 jest tylko chwytem marketingowym (definiowanie zmiennej słowem "var", brak definicji widoczności metod etc.).
Pilsener
I co z tego? Nie rozumiem tej debaty, ktoś kiedyś coś tam napisał bo kierownik kazał szybko klecić a co sklecił to miał wyechować by dyrekcja mogła zobaczyć, gdy się przesiadł na nowszy sprzęt udostępnił stary jako open-source, jacyś wolontariusze to rozwijają albo i nie - ktoś każe używać? Mało to takich projektów obecnie się używa? Po co ktoś ma przechodzić z PHP 4 na 5 ponosząc olbrzymie koszta?

Napiszcie framework to za 10 lat się pośmiejemy z jakiegoś archaicznego PHP 5.0 smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.