Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: konfiguracja oci8 z apachem [updated]
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Oracle
_Magus_
Mam problem ze skonfigurowaniem systemu. Poszczegolne komponenty wygladaja tak:

Windows XP Proffesional SP3
PHP 5.3.5
Apache 2.2
MySQL 5.1

I to dziala wysmienicie.

Teraz jednak chcialem dodac do PHP komunikacje z innym serverem bazy danych - nie jako podstawowa, ale jako baza, z ktorej od czasu do czasu jakies informacje musze wziasc.

Ta baza danych jest Oracle. I tu pojawia sie pierwszy problem, jak dodaje extension do php.ini to Apache sie wywala na starcie. Leci kompletnie w kosmos - nawet bez zadnych bledow w logu.

Wszystkie tutki opisujace konfiguracje nakazuja:

1. sciagnac instant clienta oracla
2. dodac sciezke gdzie rozpakowane pliki z pkt.1 do PATH
3. skopiowac php_oci8.dll do katalogu z rozszerzeniami dla PHP
4. wpisac w php.ini:
extension=php_oci8.dll

Gdzie tkwi haczyk?

[dopisane 15:33]
sqlplus dzxiala w katalogu gdzie zainstalowalem instant clienta, w pozostalych lokacjach wywala sie system z bledem, ze nie ma oci.dll. Sciezki ustawione. Sprawdzilem nawet wrzucajac dll do \windows\system32 - kiszka sad.gif

[dopisane 18:00]
sqlplus dziala juz wszedzie smile.gif

1. usuniete cudzyslowia w wartosciach zmiennych srodowiskowych:
zamiast TNS_ADMIN="C:\program files\OracleInstantClient"
ma byc TNS_ADMIN=C:\program files\OracleInstantClient

2. restart kompa

Problem ktory pozostal to nie dzialajacy oci_connect ze skryptu php sad.gif
mkozak
A phpinfo(); pokazuje ci, że wtyczka OCI8 jest załadowana?

Jeżeli tak to jeszcze kwestia klienta 64bit (spotkałem się z dużymi problemami z tą wersją klienta - nie polecam).

Trzeci punkt - Nie wiem od czego to zależy (bo jakoś się nad tym nie pochyliłem), ale na nowym kompie nie działa mi oci_connect, a tylko ocilogon (nie powinno być różnicy, bo to podobno aliasy, ale spotkałem się z takim wyjątkiem).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.