Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Wordpress] strona statyczna a wyświetlanie ostatnich newsów
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Rico_ds
Witam,
chcę zrobić statyczną stronę w wordpressie. W panelu przestawiłem sobie newsy na inną stronę, ale teraz pytanie, jak się zabrać za tą stronę statyczną? Chciałbym, aby główna dzieliła się na trzy kolumny: aktualności, felietony, (pod którymi byłaby sonda) oraz widety (widety są włączone domyślnie już). Czy należy stworzyć jakiś plik w, php który będzie to definiował pobranie i wyświetlenie aktualności w jednej kolumnie a felietonów i sondy w drugiej? Jak taki plik podpiąć w panelu administracyjnym? I jak wyświetlić w php tylko jedną kategorię?
A skórkę szykuję pod WP3 na podstawie motywu twentyten.
Będę wdzięczny za pomoc.

p.s przepraszam, że nie wrzuciłem tematu w odpowiednie subforum, ale dopiero teraz zobaczyłem je.
vokiel
Wordpress daje możliwość definiowania różnych szablonów dla wybranych stron. Czyli dla strony z nowościami możesz mieć szablon pojedynczy.php, a dla strony statycznej z ostatnimi nowościami statyczna_nowosci.php.

Reszta to już tylko ostylowanie tego w html+css. Pobieranie wpisów można załatwić zwykłym zapytaniem sql.
Rico_ds
super, dzięki smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.