Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: phpmyAdmin - błąd przy uruchamianiu
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty obsługi baz danych
mkmich
Przy uruchamianiu phpMyAdmina wyskakuje błąd "mysql_connect(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)", którego nie rozumiem ?!
Zainstalowałem MySQLa z hasłem, wpisałem hasło w plik configuracyjny "config.default.php" ?
O co tu chodzi z tym hasłem?
Dzięki za pomoc.
kokers
to znaczy że źle wpisujesz hasło
mkmich
Nie zawracałbym głowy forumowiczom, gdyby to był taki błąd.
To, że wystarowałem tutaj ze swym problemem, to ostateczność.
A swoją drogą, gdzie wpisuję błędne hasło ? - Po wpisaniu hasła w formatce phpMyAdmin-ie, dostaję
komunikat, że nie mogę połaczyć się z MySQLem. Błąd zacytowany jest w logu.
Pozdr.
erix
Gdzie masz ten log?
mkmich
Po wielu testach udało mi się zalogować do phpMyAdmin.
Dzięki za zainteresowanie i pomoc.
Swoją drogą, gdyby ksiązki ( mam na mysli różnego rodzaju poradniki jak tworzenie witryn WWW opartych na bazie danych, gdzie przykłady niby są kompletnie przetestowane !? ) były pisane bardziej starannie, bez bełkotu, slangu typowego dla specjalistów tzw informatyków, nie byłoby na forum tyle w zasadzie podstawowych pytań.
Bo zamiast pracować nad projektem, marnuję czas z rozwikłaniem parametrów pakietów.
Pozdr.
erix
Bo trzeba rzucić książki w kod i uczyć się z dokumentacji.

To jest jak z Photoshopem - na początku totalny chaos, nie wiadomo co do czego, ale jak się przyzwyczaisz, to myślisz - choroba, przecież to jest genialnie zaprojektowane!.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.