Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ocena książki Symfony w przykładach Włodzimierz Gajda
Forum PHP.pl > Inne > Książki
kwiatek5
Co sądzicie o książce Symfony w przykładach Włodzimierz Gajda ?

http://helion.pl/ksiazki/symfony_w_przykla...ajda,symfpr.htm


smentek
1. Lada moment wychodzi Symfony2. Książka dotyczy Symfony 1.x. Autor chyba trochę rozminął się w czasie z zapotrzebowaniem.
2. Nawet jeżeli chciał byś się uczyć S1 to posiada on bardzo obszerną dokumentację i najpierw przerobił bym jobeet a dopiero potem myślał o tej książce.
2. Autor oparł przykłady o ORM Propel, który obecnie traci popularność na rzecz Doctrine a konkretniej Doctrine2 (znowu nie na czasie).
3. Książka napisana jest w formie zadań i przypomina książkę kucharską :

Krok 1. Przeanalizuj dane ................................................................................
...... 250
Krok 2. Utwórz pustą bazę danych ......................................................................... 252
Krok 2. Dodaj proszek do pieczenia i poczekaj aż urośnie tongue.gif .................................XXX

To się może podobać ja osobiście odbieram to na minus...
mat-bi
Co do nauki symfony, jezli nei przeraża cię angielski, polecam Gentle Introduction to Symfony 1.4, do pobrania za darmo na stronei symfony wink.gif

Ja ją przerabiam i jest lepsza niż książka do Symfony, którą kupiłem ("PHP5. Programowanie z wykorzystaniem Symfony, CakePHP, Zend Framework")
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.