Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt Dyżurnych
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Fragin
Witam.
Prowadzę stronę klasową, i zostałem poproszony o wymyślenie sposobu wyświetlenia osób które są w tym tygodniu dyżurnymi. Dyżurnymi są 2 osoby z klasy, co tydzień sie zmieniają (jeśli w jednym tygodniu byli dyżurnymi osoby o numerach 3 i 4, to w następnym 5 i 6 itd).
I własnie tutaj jest moja prośba - czy ktoś może zna, lub posiada taki skrypt (albo jakby mógł mi go napisac, byłbym wdzięczny), aby pobierał z bazy danych numery, imiona i nazwiska osób, które są w bieżącym tygodniu dyżurnymi?
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc!
Mod4Tech
Nie wiem po co takie rozwiązanie ci potrzebne. Będzie problem później jak ktoś będzie chory itp. Nie lepiej stworzyć listę uczniów i ręcznie jak ustawiać dyżurnych
Fragin
Nie ponieważ, jak ktoś jest chory nadal jest uważany za dyżurnego, tylko ktoś go zastępuje.
kallosz
najprościej stworzyć sobie tablicę zawierającą nazwiska uczniów a następnie w zależności od daty wyciągać odpowiedni numer.
Fragin
A nie oznaczało by to, że musiałbym wypisywać wszystkie daty?
kallosz
niekoniecznie.
tak sobie teraz myślę smile.gif możesz zapisać aktualną datę oraz id z tablicy ucznia ktory jest aktualnie dyzurnym. i w php sprawdzac czy data sie zmienila i o ile dni jesli tak to przesuwasz id o ilosc dni * ilosc numerów smile.gif i zapisujesz do pliku nowe id i nowa data.
Fragin
Hm..
To może działać, ale nie mam pojęcia jak zapisać w formie skryptu.
kallosz
  1. $uczniowie = array(
  2. 1 => 'Adam Adamski',
  3. 2 => 'Beata Beatska',
  4. 3 => 'Adam Adamski',
  5. 4 => 'Beata Beatska',
  6. 5 => 'Adam Adamski',
  7. 6 => 'Beata Beatska',
  8. 7 => 'Adam Adamski',
  9. 8 => 'Beata Beatska',
  10. );
  11.  
  12. $ostatnio = file_get_contents('ostatnidyzurny.txt');
  13. $ostatnio = explode(';;',$ostatnio);
  14. $nowydzien = operacje na datach;
  15. if($ostatnio[0] != $nowydzien) {
  16. $ostatnio[0] = $nowydzien;
  17. $ostatnio[1] = $ostatnio[1]+2;
  18. if(!in_array($ostatnio[1],$uczniowie)) {
  19. $ostatnio[1] = 1;
  20. }
  21. $ostatnio = implode(';;',$ostatnio);
  22. file_put_contents('ostatnidyzurny.txt',$ostatnio);
  23. }

pisane w locie tongue.gif więc moga byc jakies bledy.
kto$
A nie lepiej ustawic date poczatkowa i zliczac ilosc tygodni, a potem sprawdzic przez modulo czy nie zostala przekroczona ilośc studentow?


4 tydzien *2 = 8nr +1=9
9%25 = 9
kallosz
Cytat(kto$ @ 1.03.2011, 09:07:48 ) *
A nie lepiej ustawic date poczatkowa i zliczac ilosc tygodni, a potem sprawdzic przez modulo czy nie zostala przekroczona ilośc studentow?


4 tydzien *2 = 8nr +1=9
9%25 = 9

może i lepiej smile.gif ja kto lubi smile.gif
Fragin
Kod
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in dyzurni.php on line 15

linijka 15 to
Kod
if($ostatnio[0] != $nowydzien) {

Mogłby ktoś pomóc? Ja tu nie widzę żadnej literówki czy czegoś.
Daiquiri
Forum to nie parser. Zamknę temat, jak będziesz o coś takiego pytał. Jeżeli wcześniej masz "$nowydzien = operacje na datach;" skopiowane jak leci to to jest przyczyną błędów.
Fragin
Masz racje, przepraszam nie popatrzyłem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.