Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyświetlanie obrazków wraz z licznikiem
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
KR2615
Witam.
Przeczytaj uważnie, zanim odpiszesz! Nie chodzi mi o licznik odwiedzin lecz statyczny obraz. Użytkownikowi po wpisaniu adresu www.mojastrona.pl/obrazek123.jpg powinien się wyświetlić obrazek z katalogu images/obrazek123.jpg a skrypt PHP powinien zalogować do bazy MySQL z jakiego adresu, przeglądarki itp korzysta użytkownik. Ten fragment kodu jestem w stanie napisać sam, ale nie wiem jak zrobić żeby skrypt index.php z głównego folderu po wpisaniu adresu www.mojastrona.pl/obrazek123.jpg pokazywał odpowiedni obraz. Jak należny to zrobić i czy należy dokonać jakiejś modyfikacji w konfiguracji serwera?
thek
Musisz nieco pokombinować z htaccess. Mianowicie odwołania do obrazków powinny być kierowane na skrypt php, który wykona operację dodania informacji w MySQL, a w wyniku zwróci (lub nie, zaleznie od istnienia) ów wywołany obrazek.
KR2615
Też do takich wniosków doszedłem ale szukam gotowego rozwiązania. Nie mam na to zbyt wiele czasu. jesli chodzi o htaccessa to pewnie uda mi sie wygooglowac ale nie mam bladego pojecia jak zrobic, zeby skrypt .php dal po wywolaniu w odpowiedzi plik .jpg
thek
Wystarczy w pliku php udającym obrazek ustawić jako header określony format. Zresztą poczytaj sobie manual do header, bo tam jest to opisane ładnie, tylko że dla pliku pdf. A to niewielka różnica w sumie już, bo robi się analogicznie smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.