Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Prosty CMS na MySQL
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
cypeczek
Witam,
jaki możecie polecić CMS, który nie będzie miał praktycznie nic poza:

- dodawanie podstron (z php w treści)
- dodawanie newsów
- jakiś system szablonów

Nic poza tym resztę sobie rozbuduję o to co mi potrzeba. Działać ma w oparciu a bazy danych MySQL.
IceManSpy
Raczej takiego CMSa nie znajdziesz, bo po to jest CMS, aby on miał w sobie wszystko, co użytkownik potrzebuje. Więc może lepiej będzie to napisać, skoro chcesz sobie rozbudować o to co potrzebujesz,
cypeczek
Była taka idea, ale nie ma czasu. Co do rozbudowywania to co klient zażyczy to dodaje sobie jak mi trzeba, bo robię ogólnie tylko strony wizytówki więc nie potrzebuję rozbudowanego systemu tylko coś bardzo lekkiego. Ma ktoś na zbyciu coś takiego za niewielką cenę? Może być bez systemu newsów bo ten już napisałem wczoraj.
everth
CMS Made Simple - prosty i funkcjonalny. Oparty o Smarty. Bardzo prosto pisze się do niego moduły oraz dostosowuje.
cypeczek
Dzięki za opinie. Przemyślałem wszystko i doszedłem do wniosku, że skorzystam z frameworka modx. Myślę że to dobry wybór, a wy jak sądzicie?

Kurde jeszcze nie to. Za dużo opcji niepotrzebnych moim klientom. Panowie znacie może taki cms jaki opisałem w pierwszym poście? Bo ja jestem specem od grafiki i kodowania html i css ale w php trochę za slaby aby napisać coś sensownego i w miarę dobrze zabezpieczonego.
everth
Patrz wyżej, CMS-MS bardziej elastycznego i prostego systemu dla wizytówek nie widziałem, wymagania też ma rozsądne.
cypeczek
Chodzi o ten projekt: http://www.cmsmadesimple.org/ ?

Hmm... nie podobają mi się w nim te style zapisywane tylko w bazie danych.
Znalazłem coś takiego: http://snewscms.com/
Chyba mi odpowiada, jeszcze przetłumaczę i zobaczę dokładnie. Ale jest ok, podstrony w bazie danych, szablony łatwo zbudować i zakodować do nich bo może nie ma systemu szablonów, ale kod html ładnie odseparowany od php. Hmm. Co o tym systemiku myślicie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.