Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: download
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
huka
Siemanko,
Poszukuje skryptu downloadu opartego na plikach. Chodzi mi to ze strona główna będzie zawierała kilka odnośników i po kliknięciu na ten odnośnik pojawi sie okienko gdzie zapisać ten plik, na serwerze będą znajdowały sie pliki które mają zostać pobrane.
Szukałem już na forum ale nie znalazłem nic co by mi ułatwiło napisanie takiego skryptu. Jest mnóstwo informacji ale nie potrafie tego wykorzystać w taki sposób jaki oczekuje.
Pyksel
Download Assystent !
www.phpflash.hostm.pl
huka
Mam jeszcze pytanie jak napisać skrypt downloadu który po wejściu na strone automatycznie pojawia sie okno zapisz jako ?
huka
I jeszcze jedno jak podczepić pod link jakiś plik który ma zostać pobrany?
tsharek
po 1. napisałeś jusz 49 postów i nie umiesz używać polecenia edit? po co 2 posty - można 1.

po 2. ja używam do ściągania coś takiego

download.php:
[php:1:ec52087e38]<?php
if(isset($_GET['what']) && is_file("sciezka_z_plikami/".$_GET['what']))
{
$a=explode("/" ,$_GET['what']);
Header('Content-Type: application/force-download');
Header('Content-Length: '.filesize("sciezka_z_plikami/".$_GET['what']));
Header('Content-disposition: attachment; filename='.trim($a[(sizeof($a)-1)]));
readfile("sciezka_z_plikami/".$_GET['what']);
}
else echo "brak pliku!";
?>[/php:1:ec52087e38]
pamiętaj żeby w ścieżce "sciezka_z_plikami" były tylko pliczki do śćiągnięcia, a nie pliki twojej strony, gdyż jest to potencjalna luka. np. download.php?what=index.php

a co do automatycznego uruhamiania to uruhom nową strone poprzez java scripta (funkcja window.open).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.