Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Szkieletet serwisu
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
markonix
Budując jakiś serwis jest kilka takich kwestii przez które zawsze trzeba przebrnąć.
Mówię tutaj o sesjach, logowaniu, rejestracji, rozdzieleniu strefy użytkownika i administratora i ewentualnie jakiś system szablonów.

Każdorazowo gdy coś tworzę robię to od zera, chodzi głównie o sesje - raz opieram o wbudowane, raz próbuję jakiś zewnętrznych, raz swoich sił próbuję.
Ogólnie podoba mi się, że szukam lepszych rozwiązań ale efekt nie zawsze jest zadowalający poza tym robię sobie tylko kłopoty przy konserwacji czy rozwijaniu takich projektów.

Zastanawiam się czy istnieje coś takiego pomiędzy miniCMSem, a FrameWork'iem.
Bo CMS to CMS - jakieś konkretne rozwiązanie, już jest jakoś ukierunkowane, a znów FrameWork to raczej narzędzie, a sam w sobie nie jest jeszcze żadnym serwisem czy nawet jego szkieletem.

Szukam właśnie tego rozwiązania pośredniego, który by skrócił czas fazy początkowej tworzenia serwisu.
Szukam albo się chociaż zastanawiam czy takie coś ma sens i czy istnieje.
blooregard
Polecam Symfony, wiem, że to framework, a nie do końca o to Ci chodziło, ale prostota tworzenia nowych modułów poprzez generowanie właśnie jak to nazwałeś "szkieletu" aplikacji z jednego pliku z definicją struktury bazy pozwala na zbudowanie przykładowo prostego CMS-a w jeden dzień (włączając w to panel administracyjny, konieczne style, jakąś prostą grafikę i podstawowy layout serwisu).

kalipek
Może po prostu zbuduj swojego miniCMSa w swoim ulubionym frameworku, porób sobie szablony kodu dla "kwestii przez które zawsze trzeba przebrnąć" i potem bardzo szybko będziesz mógł dołączać to, co aktualnie będzie potrzebne... albo zobacz gotowego CMFa http://pl.wikipedia.org/wiki/TYPO3 , tylko że to wielkie bydle a nie miniCMS smile.gif
everth
Cytat
Zastanawiam się czy istnieje coś takiego pomiędzy miniCMSem, a FrameWork'iem.


Nie wiem czy będzie to odpowiedź na twoje pytanie ale taką (podobno) filozofią kieruje się CMS SilverStripe gdzie "web framework" Sapphire jest obudowany gotowym do użycia CMSem. Co do Symfony to również istnieją gotowe CMSy na nich oparte - patrz Sympal (chyba martwy), Diem czy Apostrophe, nie używałem ich jednak nigdy więc się nie wypowiem na temat ich użyteczności.

EDIT: w Wielkanoc dobiłem do magicznej liczby bestii, to chyba jakiś znak wink.gif
markonix
Cytat(kalipek @ 24.04.2011, 20:17:01 ) *
Może po prostu zbuduj swojego miniCMSa w swoim ulubionym frameworku, porób sobie szablony kodu dla "kwestii przez które zawsze trzeba przebrnąć" i potem bardzo szybko będziesz mógł dołączać to, co aktualnie będzie potrzebne...

Taki ostatecznie mam zamiar lecz tak jak napisałem wcześniej - wciąż jestem niezadowolony z mojej poprzedniej pracy więc ostatecznie nic to nie daje.
No a gdy już korzystam z jakichś rozwijanych szablonów przez ludzi to się nie będę martwił o jakość i bezpieczeństwo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.