Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czy z joomli da się zrobić konkretny portal ?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
bor1904
Witam,
Chciałbym założyć portal o gotowaniu jakich wiele. (Nie wchodzmy w szczegóły poco i czemu nie wypali takie przedsięwzięcie).

Chciałbym się zapytać czy w oparciu o joomle zbuduję coś takiego.

Interesują mnie przede wszystkim czy jest jakiś dodatek do joomli, który pozwoli mi na dodawanie przepisów o konkretnej formie.
Chodzi mi o to, że normalnie w joomli dodając artykuł jest pełna dowolność czy i gdzie pojawi się w nim zdjęcie itd itd - czy jest coś co to ustandaryzuje?

Bo moduły forum, społeczności itp. to zapewne sobie znajde.

Generalnie podejrzewam, że sam bym sobie taki portal napisał w php i js ale odrobinke szkoda mi czasu ;]

PS: Może są gotowe silniki bardziej skonkretyzowane niż joomla czy podobne cms'y?

z góry dzięki
darko
Czyli szukasz rozwiązań dedykowanych dla portali o gotowaniu? Nie wiem czy znajdziesz coś godnego uwagi lub czy w ogóle znajdziesz cokolwiek. Powracając do Twojego pytania - tak zbudujesz taki portal na Joomli, a dodatek, który pozwoli Ci dodawać przepisy w konkretnej formie możesz napisać sobie sam, jeśli nie odpowiada Ci funkcjonalność Joomli w tym obszarze. Strzelam, że jest to kwestia jednego, max dwóch dni roboty. Ostatecznie możesz zakupić gotowca np, recipe builder 3.0, pojedyncza licencja kosztuje $29.95 (posiada bazę 12 000 gotowych przepisów podzielonych na kategorie). Na Joomlę, jak i na WordPressa znajdziesz nawet gotowe tematy dla tego typu portali.
elektrrrus
Pomyśl nad Drupalem, łatwiej się w nim konfiguruje konkretne pola i ich wyświetlanie(moduły cck-w wersji 7 wbudowane w rdzeń i views).
yoger
joomla + zoo. zoo ma gotowe rozwiązania dla portali kucharskich. Ostatnio instalowalem wszystko jak leci wraz z wieloma dodatkami i Drupal nadaje się do wszystkiego, ale jest... no jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.

Joomla sama w sobie nie pozwoli na zbudowanie dobrego portalu o gotowaniu bo nie pozwala na dodawanie jednego przepisu do wielu kategorii. Dlatego warto zainteresować się dodatkiem ZOO. Tam jest gotowe rozwiązanie.

Joomla ma dużo lepsze wsparcie niż drupal, więc to za nią przemawia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.