Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP][SMARTY] Czyszczenie pamięci cache
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Systemy szablonów
kl4mor
Witam
Mam takie pytanie czy istnieje możliwość wywołania funkcji czyszczenia pamięci cache w pliku .tpl?
nospor
Napisz może co chcesz osiągnąć. .tpl z reguły odpowiada za widok a nie za logikę.
kl4mor
Problem polega na tym ze instaluje skórkę na shoperze i nie mam dostępu do plików php. Po moich modyfikacjach dość często ale nie zawsze po przekliklaniu strony pojawia mi się błąd {nocache} żeby wszystko wróciło do normy muszę wyczyścić cache, wydaje mi się że problem by się nie pojawiał jak by wyłączyć cache ale Shoper na moją prośbę odpowiedział negatywnie, i może da się w pliku index.tpl za każdym razem wyczyścić cache
nospor
W szablonie możesz użyć {php} by przejśc do kodu php. Wówczas Twój obiekt smarty to bodajże $this - możesz na nim robić co chcesz włącznie z czyszczeniem cache
kl4mor
działa ale nie do końca smile.gif już nie mam błędu {nocache} ale czasem niewyświetlającą mi się niektóre elementy które ja dodałem strony i nie wiem od czego to może zależeć :/ ale to coś będę musiał przykombinować smile.gif

Wielkie dzięki za pomoc
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.