Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PL/SQL] Dostęp do bazy danych ze stron WWW
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Oracle
var
Witam forumowicze!
Mój problem polega na tym, że mam do wykonania kilka zadań odnośnie PL/SQL'a związanych z dostępem do bazy danych przez WWW np.:
1. PL/SQL moduły:
a. Napisz procedurę, która na stronie WWW wyświetli bieżącą datę.
b. Napisz formularz który umożliwi rozwiązywanie równania kwadratowego.
c. Napisz procedurę, która wyświetli dane z wybranej tabeli.
Szukałem i czytałem już trochę o pakietach, ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać (dodam, że osobiście nie jestem zbyt biegły jeżeli chodzi o SQL, ale jakieś podstawy posiadam po prostu jestem zmuszony wykonać takie i kilka innych zadań). Schody zaczynają się już na początku - posiadam zainstalowana na dysku Oracle DB 10 XE i SQL Tools'a pytanie czy to wystarcza, żeby zrealizować tego typu zadań czy muszę instalować Oracle Application Server? (Będę używał pakietów takich jak: HTP, OWA_UTIL, OWA_SEC, OWA_COOKIE). Poza tym udało mi się napisać taka procedurę, która ma być odpowiedzią na zad a:
  1. CREATE OR REPLACE procedure akt_data
  2. IS
  3. begin
  4. htp.htmlOpen;
  5. htp.bodyOpen;
  6. Htp.print(Current_date);
  7. htp.bodyClose;
  8. htp.htmlClose;
  9. end;
  10. /
ale nie rozumiem gdzie jest kierowany ten strumień htp? gdzie znajduję się ten plik HTML, który miał być generowany? Czy może to ja miałem stworzyć plik HTML i w nim wywołać jakoś odpowiednią procedurę? Jeżeli tak to może jakiś kawałek kodu jak to zrobić, albo wytłumaczenie jak ten mechanizm działa. Proszę Was o pomoc, gdyż jestem laikiem w tej dziedzinie. Może jakieś linki ponieważ na razie opieram się praktycznie na dokumentacji ORACLE, która nie jest najłatwiejsza dla kogoś z moim doświadczeniem z SQL czy PL/SQL'em.
kiciafu
Spróbuj zainstalować apache do tego serwera i php wraz z OCI8 bo to umożliwi Ci połączenie z bazą. W internecie jak poszukasz jest opisane jak zainstalować php tak aby funkcjonowało z oracle. Potem napisz kod php, który połączy się z bazą i wykona instrukcje SQL po czym zwróci wynik. To jest kierunek w którym ja bym szedł. Do pkt 2 musiałbyś zrobić formularz który by pobierał wartości zmiennych przekazywał do bazy wykonywał instrukcje pl/sql i zwracał wynik - nie łatwiej to zrobić bez pl/sql. Nie bawiłem się jeszcze tak Oraclem ale będe musiał spróbować jak to działa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.