Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak tanio wypozycjonować stronę ?
Forum PHP.pl > Forum > Optymalizacja i pozycjonowanie stron - SEO
seba65310
Witam!
Mam około 50 zł na wypozycjonowanie strony na allegro jest dużo ofert i czy warto questionmark.gif
Strona jest o rotteweilerach .
Prosiłbym o propozycje .
kamil4u
W tej cenie nie warto - uzbieraj jeszcze trochę. Najlepiej poczytaj trochę o SEO i zrób to sam. Pozycjonowanie to długotrwały proces, a więc i często to drogi.
ar4
Pamiętaj, że zlecając firmie pozycjonowanie, firmie która ma pojęcie o pozycjonowaniu na pewno zaoszczędzisz sporo swojego czasu, a na dodatek masz pewność, że znajdziesz się na wysokich pozycjach. Ja polecam [SPAM]
Moim zdaniem pozycjonowanie jest i tak najtańszą formą reklamy.
athabus
W kwocie 50zł (jak rozumiem jeszcze jednorazowo, a nie miesięcznie) jedyne co możesz rozsądnego zrobić, to kupić książkę o pozycjonowaniu. Za takie pieniądze nikt kto się na tym zna, nie rzuci nawet okiem na Twoją stronę. Za takie kwoty "pozycjonują" dzieci na allegro, ale ten schemat raczej odradzam. Kup sobie jakąś książkę (niestety nic nie polecę, bo szczerze mówiąc dawno książek o seo nie czytałem) + uzupełnij wiedzę na forum.optymalizacja.com.

Z tego co kojarzę Twoją stronę, to jeśli ją wykonasz przyzwoicie i potem zoptymalizujesz to spokojnie małym nakładem pracy wybijesz się na frazy, które cię interesują. Gdybyś chciał wydawać 50zł miesięcznie, to przy tak prostych frazach pewnie ktoś by się znalazł do pozycjonowania.
bula_d
Cytat(athabus @ 13.06.2011, 21:18:22 ) *
Kup sobie jakąś książkę (niestety nic nie polecę, bo szczerze mówiąc dawno książek o seo nie czytałem)


Polecam SEO wojownik, kosztuje troszkę powyżej 50 zł, ma opisanych wiele podstawowych zagadnień i skryptów, do tego w miarę dobrze się ją czyta. Dostępna jest na helionie.
fesseme
Metoda, zrób to sam jest najlepsza. Kup sobie program SEOLight, napisz dobry tekst rotacyjny do katalogów i preclii i masz sprawę z głowy.
Poczytałbym jeszcze na twoim miejscu trochę o optymalizacji kodu strony.
Jeżeli są to w miarę przystępne frazy to bez zaplecza powinieneś wbić się do TOP10, bez większych problemów.
adrenaline
nic nie kupuj, googluj blogi dofollow, youtube dużo info

dodatkowo jaka fraza?
marekge
Za 50 złoty to pewnie to pozycjonowanie polega na puszczeniu mass spamu w jakimś adderze na 5 minut.
Pozycjonowanie to drogi i długotrwały proces. Jeżeli fraza nie jest za trudna to pobaw się sam w katalogowanie.
Janusz1200
No więc ja jestem ignorantem, nie rozumiem nawet słownictwa, którego tu używają koledzy, ale ściągnąłem sobie parę książek, zmieniłem trochę kod swojej strony, użyłem oczywiście google web master tools i na frazy bałtyk nocleg albo morze pokoje jestem b. zadowolony z pozycji mojej strony. Dodałem zaledwie do paru katalogów bezpłatnych i napisałem parę wpisów na blogach. Konkurencję mam jak sądzę dużą. Ale google jest jak na razie łaskawe. Tak, że radzę samemu, ma się przynajmniej poszerzoną ciut wiedzę.
Morto
Co prawda nie miałem się wypowiadać bo na php się nie znam ale jako właściciel firmy zajmującej się pozycjonowaniem nie mogłem się powstrzymać.

Na początku powiem, pozycjonowanie jednorazowe istnieje(płaci się raz na 6 msc) lecz przy budżecie 50zł będzie to fraza "bardzo fajne opony które kupiłem gdzieś tam pod wrocławiem albo jakoś tam w pobliżu" chyba nie muszę tłumaczyć iż taka fraza nie przyniesie zbyt wielkiego ruchu.

Teraz pora wypowiedzieć się na temat aukcji z allegro, proszę uważnie czytać aukcje autorzy takich aukcji często dają bardzo fajny punkt typu "płatność miesięcznie przez okres 6 miesięcy pełnej kwoty aukcji gdy chociaż 1 fraza znajdzie się w TOP10, licytacja wiąże się z podpisaniem umowy" co się z tym wiąże że "pseudo pozycjonerzy" wybijają najprostszą frazę która sami wciskają a potem inkasują kasę za nic.
2 opcja to tak jak ktoś wcześniej mówił za 50 zł to może być co najwyżej blast jakiegoś spamu.

Polecam poczytać blogi których tu nie będę wymieniał bo chyba nie można, i poczytanie forum.optymalizacja.com (ten link musiałem podać mam nadzieje że administracja wybaczy:P) w dziale dla początkujących znajdziesz wiele przydatnych informacji i już za 50zł i poświeceniu masy czasu będziesz mógł samodzielnie pozycjonować stronę ,ale musisz liczyć się z tym że przeważnie samo 50zł nie wystarczy.

Pozdrawiam A.Guszczynski
cyrexx
Raz kupiłęm taką usługę na allegro, dostałem listę wpisów, ale z 1000 zaindeksowanych było z 3, a teksty z mieszarki jakie tam były ni ebyły nawet podobne do języka polskiego. Także nie polecam, prędzej to zaszkodzi stronie niż pomoże.
sector
Generalnie 50 złotych przeznaczyłbym na jakieś teksty tematyczne, chyba że sam lubisz pisać, i zsynonimizowanie tego - wyjdzie Ci kilkadziesiąt i więcej artykułów. Potem lista katalogów i presell pages i samemu dodajesz, efekt stopniowy, wolniejszy ale stabilniejszy.
ed_hazard
Wg mnie 90 % ogłoszeń na allegro jest słabej jakości. Jak masz 50 zł na pozycjonowanie lepiej zajmij się nim sam, bo nie osiągniesz zamierzonych efektów za takie pieniądze.
quake
Oferty pozycjonowania na allegro nie wiele dadzą. Popracuj nad wartościową treścią strony + dodawanie strony do dobrych katalogów...
luizafrima
uuua samodzielne pozycjonowanie, to nie dla mnie, próbowałam się w to bawić, ale o mało nie dostałam bana. Poza tym serio za 50 zł nikt Ci tego nie ruszy. wejdź sobie na strone www.tylkomilion.pl i przekalkuluj co CI sie bardziej opałaca. Ja skorzystałam z ich usług. i widze efekty, zarówno w liczbie odwiedzin strony, jak i sprzedaży(prowadze sklep internetowy). Płacisz jednorazową kwotę, za cały rok pozycjonowania, w zaleznosci od ilosci fraz, czy słów kluczowych, jak zwał tak zwał. Pozdrawiam
Lorum3
Cytat(luizafrima @ 3.07.2012, 14:35:26 ) *
uuua samodzielne pozycjonowanie, to nie dla mnie, próbowałam się w to bawić, ale o mało nie dostałam bana. Poza tym serio za 50 zł nikt Ci tego nie ruszy. wejdź sobie na strone www.tylkomilion.pl i przekalkuluj co CI sie bardziej opałaca. Ja skorzystałam z ich usług. i widze efekty, zarówno w liczbie odwiedzin strony, jak i sprzedaży(prowadze sklep internetowy). Płacisz jednorazową kwotę, za cały rok pozycjonowania, w zaleznosci od ilosci fraz, czy słów kluczowych, jak zwał tak zwał. Pozdrawiam


Ta strona jest tragiczna, brzydka i słabo napisana. Zakładam więc, że firma działa tak samo.

btw. po co rżnąć głupa i udawać klienta, skoro jest się właścicielem Pani Luizo :- ) ?
marekge
Ludzie to się chyba nigdy nie nauczą że kiepski marketing szeptany(chociaż w przypadku luizafirma określenie "marketing szeptany" to oczywiście przesada) przynosi skutki zdecydowanie odwrotne do oczekiwań...

PS. Pani Luizo bałbym się oddać stronę do pozycjonowania firmie, która jak widać nie wie nic o marketingu, a na dodatek część treści na stronie zapisuje we flashowej animacji ....
Achi
Tanio nie znaczy dobrze, można dodać setki linków i dostać bana albo filtra. Albo zleć katalogowanie w dobrych katalogach, presell pages, albo sam naucz się SEO.
stevedesign
Odnośnie allegro to mozna tam wyrwać dość tanio ofertę pozycjonowania, ale wiekszość z usług które piszą można spokojnie wykonać samemu smile.gif np dodawanie do blogów, forów z wysokim pagerank które nie są "nofollow" bardzo fajna sprawa, na pewno poprawia to takżę Trust rank, dodatkowo są strony na których można dodac za darmo 500 backlinkówwszystko to kwestia czasu i chęci baaasmiley.gif
młodyszczaw
Na allegro 99% to oferty dodawania linków do darmowych, zaspamowanych na maxa domen i naprawde nie warto z tych ofert korzystać.
Dla jednej strony można samameu zrobic lepsze efekty.
Hardrok
Cytat(ar4 @ 29.05.2011, 08:53:50 ) *
Pamiętaj, że zlecając firmie pozycjonowanie, firmie która ma pojęcie o pozycjonowaniu na pewno zaoszczędzisz sporo swojego czasu, a na dodatek masz pewność, że znajdziesz się na wysokich pozycjach. Ja polecam [SPAM]
Moim zdaniem pozycjonowanie jest i tak najtańszą formą reklamy.


Niestety, ale nigdy nie mamy pewności co do tego czy dane frazy wejdą do TOP10, czy TOP3. Zawsze można się starać i próbować, ale nikt nie da wam 100% gwarancji. Firmy zajmujące się pozycjonownaiem na codzień, mogą mieć większe doświadczenie, a co za tym idzie lepiej dobrać metody, ale to i tak wcale nie musi oznaczać, że przy naszej stronie zadziała. Jeśli firma jest uczciwa, sama poinformuje klienta o braku rezultatów i wypowie taką umowę, kiedy stwierdzi, że już nic nie można zrobić.
nowinka34
tanie pozycjonowanie? to tylko na własną rękę smile.gif tongue.gif
pawelsys
Cytat(młodyszczaw @ 11.03.2013, 12:17:51 ) *
Na allegro 99% to oferty dodawania linków do darmowych, zaspamowanych na maxa domen i naprawde nie warto z tych ofert korzystać.
Dla jednej strony można samameu zrobic lepsze efekty.


Tak. Dobra uwaga, że nigdy nie wiesz czy frazy wejdą do TOP3. Czynników może być wiele. Od źle dobranych fraz, z którymi czasami nic nie da się zrobić po źle zoptymalizowaną stronę. Choć mimo to warto spróbować coś takiego podpisując umowę na okres próbny.
rzymek01
nie jestem ekspertem SEO, ale naszła mnie pewna myśl,
czy reklama za pomocą google adsense może poskutkować wypozycjonowaniem strony?

Nie wiem ile to kosztuje, ale powiedzmy kampania 100zł/miesiąc.
Mackos
Cytat(rzymek01 @ 27.06.2013, 13:33:40 ) *
czy reklama za pomocą google adsense może poskutkować wypozycjonowaniem strony?
Nie wiem ile to kosztuje, ale powiedzmy kampania 100zł/miesiąc.

Tak, to jest podstawa wink.gif
damiancar
Mackos : ładnie to tak się wyśmiewać ? wink.gif
Nie udało mi się znaleźć informacji jakie frazy kluczowe Cę interesują. Można skutecznie pozycjonować nawet za 30 zł ale w tej cenie z pewnością otrzymasz od firmy lub samodzielnego pozycjonera, frazy które nie wygenerują Ci żadnego zamówienia.
Z całą pewnością Trzymaj się z daleka od allegro, gdzie "mldyszczaw" ma na 100% racji, 99% ofert jest nic nie warta.
Jeśli Twoja branża jest regionalna i nie aż tak bardzo popularna to 50 zł może okazać się wystarczającą kwotą.
pawelsys : a która firma podpisze umowę na okres próbny ;p , chyba firma "student chcę dorobić, dajcie mi jakieś zlecenie"
Zgadzam się też z "Achi" - zwłaszcza w tej branży, tanio nie znaczy dobrze.

Ps. Temat bardzo stary ale może komuś się przyda wink.gif
Mackos
Cytat(damiancar @ 2.07.2013, 15:59:19 ) *
Mackos : ładnie to tak się wyśmiewać ? wink.gif

Absolutnie się nie wyśmiewam. To było stwierdzenie, nie ironia.
Bo rzeczywiście jeśli puścisz choć drobną kampanię w adwords to google przychylniej na Ciebie patrzy wink.gif
pietia213
Odnośnie pytania to co tanie to drogie, ze względu na to, że pozycjonowanie to proces długoterminowy, długofalowy to należy inwestować, chociażby tym, żeby umieszczać w płatnych katalogach, od czasu do czasu. Poza tym warto mieć dostęp do strony by umieszczać gdzieś na niej linki zwrotne. Google dobrze patrzy na to, że się czasem doda stronę do narzędzia dla webmasterów. Jednymi słowy warto inwestować.
wezyru
ktos już wcześniej o typm pisał. wydaje mi się że najtaniej wyjdzie jeżeli zrobisz to sam bo, przz allegro się nie opłaca bo te oferty są nic niewarte. A w profesjonalnej firmie skasują cię jak.... smile.gif
aniolekx
Jak chesz sie sam zajac pozycjonowaniem to odrazu proponuje zapoznac sie z google analitycs. Narzedzie to umozliwi ci analizowanie slow kluczowych. Sprawdz sobie co to znaczy kownersja i ustal jakie cele chesz osiagnac.

za forum optymalizacja nigdy nie przepadalem, moim zdaniem duzo lepsze jest forum goolgle dla webmasterow.

Warto takze zapoatrzyc sie w kilka narzedzi do analizowania konkurencji.

tak czy inaczej pozycjonowanie to zmudne zjecie, dlatego przerzucilem sie na programowanie wink.gif
SaMi
Pierwszą żeczą jaką trzeba zrobić to zopytmalizować własną stronę. Nastepnie poczytać na temat sposobów pozycjonowania i nie iść na łatwiznę. Ci co poszli na łatwiznę widać jak skończyli po wprowadzeniu tegorocznej aktualizacji PINGWINA 2. Platne linki, fora, bezwartosciowe zapleczowki z kiepskimi tekstami, itd. Wszystko to jest teraz na celowniku googla i trzeba przyznać że dobrze im to idzie. Warto też poczytać na temat PINGWINA 2 a 50 zł zostawić sobie na piwo smile.gif
extremeprogramminggroup
Nie bawię się w zaplecza. To będzie coraz bardziej bolesne. Lepiej jak powidzieli koledzy stosować youtube smile.gif Przy 100 filmach na kanale odczujesz niezla ilość wejsc. Musissz brac pod uwagę wszystko: youtube, social media i inne rzeczy. Czasami warto spedzic 15 minut pisząc ładny komentarz na jakiejs stronie...I koniecznie zobacz, gdzie jest konkurencja. W sumie coś o tym pisaliśny u nas na webpage...
aniolekx
trzeba było wrzucić linka do strony, zobaczył bym chociaż cy jest zoptymalizowana
Kubex
wszystkie tanie ogłoszenia na allegro nie są zalecane, wręcz przeciwnie warto się trzymać z daleka, jak ktoś wyżej napisał to jest jeden wielki spam z dodawarki, który może doprowadzić do filtra / bana, najważeniejszą cechą jest cierpliwość! za 50 zł nic nie wypozycjonujesz, co najwyżej dodasz stronę do 4 dobrych katalogów na które warto je wydać, pisz dużo wartościowych treści na stronę, na temat którego dotyczy i pamiętaj o cierpliwość! nawet 2-5 lat biggrin.gif
sloneczniki
niech wyda moim zdaniem smile.gif bo i tak wszystko trzeba rozłożyc w czasie, niech nie próbuje uzbierać np 500 zł i wydać na usługi wszystko jednocześnie, dostac 2000 linków w jeden dzień i od razu filtr od google wink.gif ale z tym kupowaniem na allegro, to rzeczywiście coś trzeba wiedzieć, bo są naciągacze ale są też i dobre usługi. Ja robię tak, że dużo sam i coś na allegro też kupuję, bo to jest bardzo czasochłonne ale: precli nie kupować w ogóle, aukcji dodawania linków, gdzie nikt nic nie pisze o wartości page rank stron na których te linki mają się pojawić, na pewno nie te aukcje, gdzie można dostać wpis do bardzo dużej liczby katalogów czy precli za podejrzanie niskie pieniądze.
Co można sobie kupić: dodawanie do mocnych katalogów PR=6,5,4,3, Linki z wysokim Trust Rank, piramidy linków - ale nie na samym początku, tylko jak się pozycjonowanie trochę rozkręci, jakieś mocne profile seo.
Ale najbardziej bym radził pobawić się trochę samemu i czytać i uczyć się, gdyż nawet wypowiedzi czytane na forach mogą wprawić w kłopoty.
Ktoś czyta o dodawaniu do katalogów, więc dodaje i dziwi się, że dostał bana wink.gif Bo ważne jakie to katalogi!
Dodawanie do precli: jest około 10 wartościowych stron z artykułami w Polsce, gdzie na prawdę jest ruch, ludzie tam piszą a inni czytają i kopiują dobre artykuły. Tam gdzie są internauci (fora, social media, blogi) tam jest wskaźnik zaufania - trust i social rank. Tam gdzie ich nie ma (precle służące tylko pozycjonowaniu) to na te strony google jest cięte.
Jeśli widzi się ofertę dodania do 100 mocnych precli - to ewidentny wkręt, bo nie ma tylu mocnych precli a do mocnego precla typu artelis to trzeba się napisać i to dużo i bez błędów, więc nikt tego w niskiej cenie nie zrobi.
I jeszcze bardzo ważne: nawet posiadając linki z bardzo mocnych stron ale ciągle robiąc ten sam anchor tekst - też można dostać karę. Musi być jak największa różnorodność linków.
Hagen
Jak nie masz pojęcia to nie baw się samemu. Nie czytałem wszystkich powyższych wypowiedzi ale to co poniektórzy piszą to jest jakiś śmiech na sali. Na oferty z allegro odnośnie pozycjonowania nie patrz, bo nic dobrego z nich nie uzyskasz. Zapomnij o Katalogach i Preclach bo to syf, no chyba że chciałbyś złapać po jakimś czasie filterek.

Za 50 złote nie wy pozycjonujesz żadnej strony, no chyba że na frazy typy: "rotteweiler w majtkach w kropki" czyli mało niszowe.

Moja dobra rada, zacznij linkować do swojej strony z for dyskusyjnych, oraz zostawiaj komentarze z linkami na blogach o podobnej tematyce. Zainteresuj się wiedzą na temat optymalizacji swojej witryny, oraz poczytaj trochę o marketingu internetowym.

PS. do tych 50zł dołóż drugie 50 i kup sobie Jacka Miodowego wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.