Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: PHP. Obiekty, wzorce, narzędzia.
Forum PHP.pl > Inne > Książki
alcioz
Witam serdecznie. Wczoraj znalazłem tą książkę w Helionie w przedsprzedaży. W wakacje chciałbym nauczyć się i zrozumieć obiektówkę, jak myślicie, czy ta książka będzie dobra? Są jakieś lepsze? Programuję głownie w PHP.
PHP. Wzorce, obiekty, narzędzia.
PHP. Wzorce, obiekty, narzędzia. - przykładowy rozdział
zegarek84
przeglądałem angielską wersję "PHP Objects Patterns and Practice 3rd Ed" - skoro rozumiesz PHP to z czystym sumieniem polecam ;]

ale przede wszystkim zacznij pisać jeszcze w jakimś frameworku nawet proste rzeczy (zend lub symfony) - to jeszcze bardziej wymusi na Tobie jakąś tam obiektowość - pisz nawet proste rzeczy zanim nie "skumasz czaczy" [staraj się obiekty na początku wstawiać niemal wszędzie - prędzej czy później przyjdzie myślenie w kontekście obiektowym a w perspektywie czasu fajnie spojrzeć na taki stary kod ;p]

//edit
reszta trochu nie na temat gdyż dotyczy c++ ale ogólnie co do obiektowości to polecam "thinking in c++"
alcioz
Może trochę więcej opinii...? wink.gif
kwiateusz
Pierwsza edycja była bardzo rozchwytywana, sam mam jeden z ostatnich egzemplarzy. Dobrze napisana, w miare przystepne przykłady i ogólnie polecam. 3 edycja pewnie jest jeszcze lepsza, aż się zastanowię nad kupnem smile.gif
askone
W dniu dzisiejszym na helion.pl książka jest w promocji 30% taniej

link

Pozdrawiam
sq6aah
Mam dylemat,
lepiej kupić Odpowiadanie na PHP. Obiekty, wzorce, narzędzia wyd. III czy Programowanie obiektowe w PHP5?
Na tą pierwszą jest dzisiaj promocja. Którą bardziej polecacie kupić? a może obie? smile.gif
shreeve
To co mogę z mojej strony powiedzieć, to posiadając poprzednie wydanie oraz wydanie trzecie jestem skłonny uznać poprzednie wydanie jako lepsze - przynajmniej ze względu na ilość błędów w kodzie, literówek i innych nieprawidłowości. Zastanawiam się, czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem czytanie wyd 3 w oryginale.
hatesz
Ja akurat jestem w trakcie czytania trzeciego wydania w oryginale i nie znalazłem póki co żadnych literówek ani nieprawidłości (jakaś 1/3 książki za mną).

A poziom języka jakim jest pisany jest zrozumiały dla człowieka z niezbyt wybitną znajomością j. angielskiego. ; )
janjas92
Z czystym sumieniem mogę polecić tą książkę . W prosty i przejrzysty sposób przedstawia zagadnienia obiektowości tak że po paru stronach będziesz rozumiał o co chodzi , autor czasem używa ciężkiego słownictwa , ale do tego można się przyzwyczaić bynajmniej tak było w moim przypadku . Jeszcze raz polecam i życzę miłej lektury biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.