Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Postgres + SSL = Naruszenie ochrony pamięci
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > PostgreSQL
cezet
Witam wszystkich,

Mam następujący problem. Do tej pory w naszej firme w sieci wewnętrznej - łączyliśmy się do naszej bazy Postgres standardowym połączeniem. (serwery www->pg_connect, oraz aplikacje desktopowe po ODBC).
Ostatnio zaczęliśmy wdrażać łączenie po SSLu. Przekonfigurowanie Postgresa wypadło pomyślnie, aplikacje desktopowe zaczęły się z powodzeniem łączyć przy pomocy SSLa.
Natiomiast pg_connect - nie daje rady.
PHP jest w wersji 5.2.10, z opcją '--with-openssl'.
System operacyjny to CentOS, Linux 2.6.18-194.26.1.el5
Do connection_string dopisałem sslmode=require.

Problem polega na tym że mam 2 serwery z podobną konfiguracją, i na obu mam taki sam problem - Segmentation Fault - Naruszenie ochrony pamięci w momencie wykonania pg_connect()
I połączenie nie dochodzi do skutku. Proszę o pomoc - co pominąłem, gdzie jest błąd. Zaznaczam że problem nie jest po stronie bazy, gdyż aplikacje desktopowe po ODBC pomyślnie łączą się z użyciem SSL.
Zbłąkany
A przyszło Ci na myśl, że to się nadaje idealnie, by zgłosić, jako błąd na strony: OpenSSL i PHP, a także dystrybucji CentOS? O debugowaniu słyszałeś? Może pokazałbyś logi systemowe, bo powodów wysypania się programu/biblioteki jest całkiem sporo ;-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.