Witam!

Zrobiłem amatorsko bazę danych na accessie dla własnych potrzeb i pojawił mi się problem z zaokrąglaniem liczb przy wystawianiu faktur. Zlicza liczby niezaokrąglone, co powoduje błędy. Problem ten dość szeroko opisany jest w internecie, ale jestem zbyt słaby, szczególnie w VBA, aby temu podołać.
Znalazłem taki kod np:

Public Function Zaokr(L, m) As Double
'dla dowolnych liczb dodatnich i ujemnych
Zaokr = Format(CDec(L), "0." & String(m, "0"))

End Function

musze go podpiąć pod kwerendę, ale nigdzie nie znalazłem jak to zrobić.

Mam taki kod w kwerendzie:

SELECT Faktura.[faktura-numer], Faktura1.kto, Faktura1.data, Faktura.nazwa, Faktura.[faktura-ilosc], Faktura.cena, Faktura1.rabat, [cena]-([cena]/100*[rabat]) AS cenarabat, [cenarabat]*[faktura-ilosc] AS sumarabat, Faktura.Vat, [cenarabat]+[cenarabat]/100*[Vat] AS cenavat, [sumarabat]+[sumarabat]/100*[Vat] AS sumafaktura, Kontrahenci.[kto-pelna], Kontrahenci.miasto, Kontrahenci.ul, Kontrahenci.nip, Faktura.wydanie, Kontrahenci.osoba
FROM Faktura INNER JOIN (Faktura1 INNER JOIN Kontrahenci ON Faktura1.kto = Kontrahenci.kto) ON Faktura.[faktura-numer] = Faktura1.[faktura-numer]
WHERE (((Faktura.[faktura-numer])=[Forms]![Faktura1]![faktura-numer]))
ORDER BY Faktura.nazwa;

Prosiłbym o radę jak podpiąć tę funkcje tak aby wszystkie obliczenia zaokraglały się poprawnie.

Mogę wstawić procedurę : Zaokr([cena]-([cena]/100*[rabat]),2) AS cenarabat ale to nie działa, podobnie nie działa funkcja Round([cena],2), która w literaturze jest taka właśnie.
Pytanie co robię źle.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam