Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem session_start():
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Piotr.pot
Kod
Witam!
Mam problem z odpalneniem skryptu osCommerce na serwerze Apache. Wsysztko jest juz OK, jednak po odpaleniu index.php na gorze strony pojawiaja sie 3 bledy.

[CODE]Warning: session_start(): open(/tmp\sess_1c9645f0b42bb21d967f69378b4166f9, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in c:\program files\apache group\apache\htdocs\catalog\includes\functions\sessions.php on line 67

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at c:\program files\apache group\apache\htdocs\catalog\includes\functions\sessions.php:67) in c:\program files\apache group\apache\htdocs\catalog\includes\functions\sessions.php on line 67

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at c:\program files\apache group\apache\htdocs\catalog\includes\functions\sessions.php:67) in c:\program files\apache group\apache\htdocs\catalog\includes\functions\sessions.php on line 67


Pod tymi bledami, znajduje sie reszta strony index.php , wyssztko podspodem jest OK.
Bledy wstepuja we wsxysztkich plikach.

Instalacja przebiegla poprawnie. Wzdaje mi sie , ze to blad zwiazany z interpretatorem php, i wyeliminowac go mozna w pliku php.ini , jednak nie wiem gdzie i jak.

Posze o pomoc (dla malo zaawansoawnego uzytkownika) i z gory dziekuje!

Dopisane:

Aha, znalazłem teraz że na dole wysakkuje jescze 2 inne linijki:
Kod
Warning: Unknown(): open(/tmp\sess_6d55abf5ecf8e14bfee32965ec0733c6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0
Chewolf
Może w instalacji spobób przechowywania danych tymczasowych wybierz w bazie, a nie na plikach.
Piotr.pot
Tak!
Jest OK, wielkie dzięki!

W takim razie wykorzystam sytuacjie i zapytam o jescze jedno:

Jak zrobić aby serwer Apache odpalał automatycznie plik index.php , z np. katalogu admin. Teraz mam tak, że po wpisaniu http://adres_sklepu/admin/ pojawia mi się lista plików, a chciałbym aby pojawiało się odrazu plik index.php. Podobnie z głównym katalogiem skryptu itp.
czachor
w pliku konfiguracyjnym Apacha w linii DirectoryIndex dodaj (bez przecinka):
Kod
DirectoryIndex tu_pewnie_cos_jest index.php
Jojo
Masz źle ustawiony w pliku php.ini parametr session.save_path. U Ciebie ma wartość /tmp czyli typową dla systemów unixowych, a serwer pracuje na Windows. Stwórz sobie w katalogu, w którym masz zainstalowane php podkatalog np. sessions i ustaw w php.ini odpowiednią ścieżkę do niego.
jaco
Wystarczy stworzyc folder tmp w katalogu glownym dysku, na ktorym jest serwer...
rzseattle
php => Skrypty php
Chewolf
A czy można w php.ini ustawić np: d:/usr/tmp/ questionmark.gif
AcidBurnt
mozna
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.