Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: generowanie inteligentnych miniaturek
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
jarmiar
czesc
poszukuje jakiejs klasy do generowania inteligentnych miniaturek

chodzi mi to, ze jesli miniaturka o okreslonych rozmiarach bedzie miala brzydko wygladac, tzn zdjecie bedzie znieksztalcone, wtedy nastepuje przycinanie odpowiednio lub kadrowanie

duzym aututem byloby gdyby rozwiazanie bazowalo tez na tej klasie:

http://www.verot.net/php_class_upload.htm
nospor
Cytat
duzym aututem byloby gdyby rozwiazanie bazowalo tez na tej klasie:

http://www.verot.net/php_class_upload.htm
"miniaturyzacja" nie ma żadnego związku z uploadem, więc klasa do miniaturek nie ma co bazować na klasie do uploadu - to są dwie niezależne od siebie rzeczy
wookieb
Nospor. Ale skrypt, który podał kolega jest właśnie z tym debilnych, który robi kawe i jeszcze Ci wyśle ją mailem. W skrocie, posiada opcję zmiany rozmiaru zdjęcia.

@jarmiar ta klasa bodajże wzspiera coś takiego jak "aspect_ratio".
W przykładzie jest image_ratio_y, poszukaj czegoś podobnego.
nospor
Fucktycznie..... nie patrzyłem na skrypt tylko na nazwę klasy
jarmiar
Wiem, ze posiada bo przesledzilem cala dokumentacje

Ale mi chodzi o to, ze i tak jesli bedzie aspect_ratio ustawuione zdjecia stana sie niekiedy znieksztalcone gdyz ja wymagam miniaturek o okreslonych stalych wymiarach
wookieb
No nie bedą zniekształcone, bo aspect ratio dba o odpowiedni stosunek szerokości do wysokości.
Podaj dokładne przykład o co Ci chodzi bo słowo "zniekształcone" można zinterpretować na tysiące sposobów.
jarmiar
tak ale ja chce miec miniaturki o okreslonych rozmiarach

np 200x110px i jak ktos wstawi zdjecie o rozmiarach 100x6000 to bedzie klapa
wookieb
To wtedy cropujesz fotkę.
Opcja "image_ratio_crop" bodajże o to dba.
jarmiar
Jasne wszystko wiem. Moj problem polega na tym algorytmie jak by go napisac i stad pytanie o gotowe rozwiazanie.
Myslalem zeby generowac najpierw kwadrat o wymiarach y oryginalu nastepnie go skalowac, ale u mnie to sie nie sprawdzi bo miniaturki nie beda kwadratami

chyba ze ktos z Was bedzie mial jakis pomysl na to

edit.

ok sorewicz chlopaki, nie doczytałem smile.gif
całkiem fajnie sie teraz generuja smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.