Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt do zmiany rozmiaru zdjęć
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
PWN
Poszukuję skryptu który po wrzuceniu do katalogu i odpaleniu zmniejszył by fotki które przekraczają określoną szerokość do wcześniej podanej. Format zdjęć - jpg, png i gif.

Dzięki.

Pozdrawiam,
dstp
w google masz kilka tysiecy takich skryptow tak ciezko poszukac?
dstp
tak chce nabic posty
przejrzales mnie ;/

http://www.google.pl/search?client=opera&a...channel=suggest
PWN
dstp, ja nie chcę tworzyć miniatur ja chcę zrobić coś takiego jak jest w galerii - 4images, gdzie jest coś takiego jak Zmiana rozmiaru zdjęć i
Cytat
Rozmiar pliku zdjęcia w pikselach.
Jeśli podasz 200 to maksymalna szerokość pliku zostanie ustawiona na 200 px i przeskalowana proporcjonalnie.

czyli po skorzystaniu z tej opcji wszystkie fotki w danym folderze w przypadku przekraczania 200px szerokości zostaną zmniejszone - pliki zostaną zamienione a nie stworzone nowe.
dstp
http://www.google.pl/search?client=opera&a...channel=suggest

albo jak zdjęcia nie będą jakieś bardzo duże to możesz dać max-width="200px" i max-height="200px;" do zdjecia

pamietaj, ze stracisz na szybkosci ladowania strony bo bedzie musialo zaladowac cale zdjecie, a dopiero pozniej je zmniejszyc
PWN
dstp, jeśli wiesz to max-width/max-height nie działają w starszych wersjach IE dlatego nie chcę z niego skorzystać tylko wszystkie fotki chciałbym od razu zeskalować do maksymalnej szerokości jaka ma być wyświetlana na stronie... JS nie chcę używać bo nie wszyscy z niego korzystają - nie jest to wygodne rozwiązanie...
dstp
no to masz powazny problem bo inaczej raczej tego nie zrobisz

poza tym bardzooo maly procent ma wylaczony js (z tego co pamietam ok. 5-7%, bylo w jakims rankingu chyba albo gdzies)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.