Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [wiem , że było] Limit PW
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Forum
rzymek01
Witam,
przed założeniem tematu przejrzałem forum i na pierwszej stronie znalazłem taki temat, ale zrobił się z niego śmietnik.

Sprawa jest całkiem powazna,
nie wiem czemu w dzisiejszych czasach jest problem z limitem wiadomości, który jest ustawiony na 50.

Czyli 25 odebranych i 25 wysłanych.

Zdarza się, że paru userów pisze o pomoc, albo po prostu użytkownicy wymieniają się informacjami, także nie da się działac na zasadzie, przeczytałem->usuwam, gdyż jutro (pojutrze) korespondecja będzie kontynuowana i warto odświeżyć sobie, co ktoś napisał, o co chodziło itd.

Jeśli chodzi o rozwiązania Antyspamowe, to na pewno istnieją o wiele lepsze sposoby, a 50 czy 100 limitu nie robi różnicy dla spamera (multi-konta).
Poza tym można dać ograniczenie ilościowe wysyłanych PW, bez tak drastycznego ograniczania ilość wszystkich PW w skrzynce na 50.

Nie przedłużając, postuluję o zwiększenie limitu do 100 PW.

To byłem ja, Jarząbek.
Pawel_W
ew. może dałoby się utworzyć powiązanie ilośc pw - ilość postów na forum? np. za każde 100 masz 10 wiadomości więcej smile.gif
thek
@Pawel_W: A co z tymi na minusie? Tracą dostęp do skrzynki? wink.gif
50 PW jest ciężkie do wykorzystania przy zwykłym uzytkowaniu. Uwierz, że moderatorzy z tym limitem sobie jakoś dawali radę i dopiero niedawno został im on zwiększony z racji faktu, że jednak mają znacznie częstsze jej użytkowanie niż reszta (skargi, prośby oraz groźby biggrin.gif ). Większość tego limitu nie wykorzysta nawet przez ponad rok używania. Może niektorzy najbardziej aktywni mają na to szanse, ale gdyby to miało przejść, to postulowałbym zmiany nie "ilościowe" ale "jakościowe", czyli uzależenianie od ilości postów względem stażu czy ilości Pomógł i tego typu parametrów, a nie wprost liczby postów. Bo to pomagający, aktywni użytkownicy, mają największe problemy z ilością PW i nikt inny. Dlatego jedynie oni powinni odczuwać zmiany najmocniej. Tylko taka zmiana miała by sens.
rzymek01
Cytat
Większość tego limitu nie wykorzysta nawet przez ponad rok używania.

tym bardziej nie ma przeszkód, aby limit zwiększyć,
samo zwiększenie nie oznacza, że nagle wszyscy zaczną przetrzymywać 100 PW w skrzynce, a nawet jakby tak było to nie wierzę, że jest to zabójcze dla serwerów...

markonix
Szczerze to osobiście bardzo szybko zapełniłem skrzynkę i nie za bardzo lubię usuwać wiadomości - a tu jakieś ciekawe dyskusje, dane kontrahentów (z bazarku).
Byłbym szczerze "za" zwiększeniem limitu. Jedna rozmowa to około 5 wiadomości czyli 20% (w tym wysłane).
melkorm
Też jestem za smile.gif
starach
Dane kontrahentów się przepisuje "gdzieś"

Lenie jesteście i tyle tongue.gif

Ale pomysł z ilością prywatnych wiadomości uzależnioną od ilości postów jest całkiem fajny. Też jestem za.
nospor
Dobra, to co 10tys postów liczba PW zwiększać się bedzie o 100 biggrin.gif
yevaud
moze niech liczba postow zwieksza sie o liczbe "pomogl" ?
tez przydala by mi sie wieksza skrzynka
erix
Cytat
a tu jakieś ciekawe dyskusje, dane kontrahentów (z bazarku).

A zobacz, że z lewej strony masz taki link archiwizacja wiadomości. wink.gif
rzymek01
tak, ale z tego co widzę, to jest wysłanie PW jako załącznik na email...

bronicie się przed zwiększeniem limitu PW, jakby to było bodaj zmiana silnika forum czy domeny..
erix
Cytat
tak, ale z tego co widzę, to jest wysłanie PW jako załącznik na email...

I w czym problem? Importujesz do arkusza kalkulacyjnego i z głowy. wink.gif

Cytat
bronicie się przed zwiększeniem limitu PW, jakby to było bodaj zmiana silnika forum czy domeny..

A co z miejscem na dysku? tongue.gif Nie wiem, jak jest z tym na serwerze (baza forum trochę zajmuje, z tego, co wiem), to pytanie jest już do ~kwiateusza.
rzymek01
załózmy z góry, że mamy 5000 aktywnych użytkowników,
niech każdy z nich zapełni skrzynkę 100 PW,
średnio niech każda wiadomość ma 500 znaków (zazwyczaj są krótsze)
każdy znak waży 1 bajt, chyba, że kodujemy w UTF-8, to wtedy polskie znaki ważą 2 bajty, jednak jest ich mniejszość

i tak wychodzi nam:
5000 * 100 * 500 * 1 =~ 240 MB

nie jest chyba duża pojemność?

A lepiej było poznać jak obecnie wygląda zajętość miejsca przez PW, bo załóże się, że większość userów ma puste skrzynki
kwiateusz
Aktualnie PW zajmują skromne 60mb, nie ma tragedii (tabela z postami to inna bajka). Widzę to już któryś raz postulat jest wysuwany, więc niech będzie - zwiększam limit do 100 PW per user wink.gif

Kobiety i wino można słać na PW happy.gif
starach
60 MB ? Co wy ludzie ślecie po jednej emotce czy jak? tongue.gif
rzymek01
kwiateusz,
chylę czoła yahoo.gif thumbsupsmileyanim.gif
melkorm
No to nawalamy spamem biggrin.gif
buliq
teraz tylko czekać na zapchanie bazy tongue.gif
Spawnm
Teraz czekać aż 100 przestanie wystarczać.
A przestanie, wiem z doświadczenia tongue.gif
kwiateusz
Jak zabraknie to trudno, limit rozpatrzonych podań na ten rok właśnie się wyczerpał tongue.gif
Pawel_W
Cytat(kwiateusz @ 4.08.2011, 07:20:06 ) *
limit rozpatrzonych podań na ten rok właśnie się wyczerpał tongue.gif

czyli o koszulki nie ma co prosić? wstydnis.gif
Fifi209
Wreszcie! Ja też nie jestem fanem usuwania wiadomości, a obecny limit bardzo szybko zapychał mi skrzynkę - nagroda za pomaganie.

Może ta drobna zmiana jakoś człowieka uszczęśliwi. ;p

@pawel
A Ty jak zwykle o koszulkach ;d ja też czekam, ale trzeba być cierpliwym sad.gif
erix
~kwiateusz, czyli z banami mam już nie przychodzić? sad.gif
kwiateusz
bany traktuje jako część rozrywkową, przyjmę w każdej ilości biggrin.gif zwłaszcza na tych marudzących happy.gif
Cysiaczek
- Inbox (235)
- Sent Items (181)
Twoje foldery są pełne w 81%

Kwiateuszu, to jak dojdzie do 100%, to co mam zrobić? Już raz wykasowałem wszystko jakiś rok temu wink.gif
Może mi tez limicik podniesiesz tak do 1000...
nospor
Cytat
Już raz wykasowałem wszystko jakiś rok temu
Rok temu? Ja muszę czyścić skrzynką co miesiąc max 2 miesiące... Po procentach widze, że mamy taki sam stan liczby PW.
Ale nie narzekam. Po grzyba komuś PW sprzed niewiadomo ile. Czyści się na bieżącą i jest porządek smile.gif
Cysiaczek
To jak ja mam teczki osobowe zakładać? Dokumentacja musi być wink.gif Kasuję na bieżąco korespondencję, ale istotne z punktu widzenia administrowania PW, zostawiam.
thek
Ja mam grzeczne 78/35 oraz 45% zapełnienia wink.gif
webdice
Mi ~kwiateusz podniósł limit do 1500.
Spawnm
1500? To i Ja poproszę smile.gif
kwiateusz
nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem
erix
A ja? sad.gif
Zyx
Tak tylko dodam, że od zwiększenia limitu PW bardziej by się przydało jakieś wyskakujące okienko na cały ekran z tekstem "OPRÓŻNIJ SKRZYNKĘ", gdy ta stanie się pełna. Jest dość irytujące, gdy chcę do kogoś coś napisać i zwyczajnie nie mogę, bo adresat zapomniał on w ogóle o istnieniu takiego wynalazku. A zdarzyło się to niejeden raz.
erix
To nic nie da. Ludzie będą klikać na zamknij, bo akurat w tej chwili nie mają czasu, a potem zapomną. [;
Zyx
Toteż cały w tym ambaras, aby nie kończyło się na jednym wyświetleniu smile.gif.
Spawnm
Po co bawić się w komunikaty? Limit off i nie ma problemu smile.gif
PawelC
Wiem, że odkopuje ale ten limit 15 wiadomości na dzień to jakaś porażka ;/ Teraz jak piszę wiadomości na PW z 5-6 osobami naraz, to po 2 wiadomości i pozamiatane ;/ Teraz przez 24h nie mogę w ogóle pisać PW?
Spawnm
Hmm, proponuję zrobić jak z sygnaturkami. 100+ postów, limit znika.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.