Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kilka wersji jezykowych strony
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Vigorator
Witam

Chciałem zabrać się za zrobienie kilka wersji językowych dość rozbudowanej strony.

Poczytałem kilka godzin ale i tak nie wiem co na dzisiejsze czasy będzie najlepsze.

Jak lepiej zapisać zmienne? np $txt[23]='tekst'; czy może lepiej zapisać w bazie MySQL z jakims id.

Dodam jeszcze że tłumaczeniem zajmą się inni ludzie nie mający wiedzy PHP wiec przydalby mi sie formularz do wprowadzania przetlumaczonych tekstow.

Może są już gotowe jakies skrypty do zapisywania, wysweitlania czy czegotam jeszcze dusza zapragnie aby wspomoc takie tlumaczenie.

Jak sie do tego zabrac?

Dzieki za odpowiedz.
CuteOne
Najłatwiej zrobić to bazie danych - łatwy zapis i edycja. Nie babrał bym się z plikami - obrabianie każdego pliku z osobna to strata czasu gdy to samo, można osiągnąć w jednym formularzu z kilkom polami dla każdego języka + kilkoma zapytaniami
Vigorator
Cytat(CuteOne @ 17.08.2011, 03:54:30 ) *
Najłatwiej zrobić to bazie danych - łatwy zapis i edycja. Nie babrał bym się z plikami - obrabianie każdego pliku z osobna to strata czasu gdy to samo, można osiągnąć w jednym formularzu z kilkom polami dla każdego języka + kilkoma zapytaniami

No tak ale czy jak bedzie pobierany kazdy tekst z MySQLa to nie zwolni to w znacznej mierze strone?
Jak najlepiej to zrobic? funkcje ktora ma zmienna id do bazy pod ktorym jest tlumaczenie?
elektrrrus
Wygodne rozwiązanie to pliki gettext, są dobre programy do tłumaczenia, można łatwo wygenerować pliki bazowe i jest dobra integracja z php.
wewior
Zerknij sobie na Quick.Cms: http://opensolution.org/quick.cms,pl,,10.html
Ma sporo wersji językowych, w miarę przyjazne linki dla różnych języków i to jest cms czyli masz możliwość edycji wszystkiego przez tłumaczy z poziomu panelu administracyjnego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.